Alivex: Spor Etkinlikleri İçin Pazar Yeri

Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Alivex, spor etkinliklerine katılmak isteyen kişilerle etkinlik organizatörlerini buluşturan bir platform. Meetup.com’un spor etkinliklerine odaklanmış hali demek sanırım yanlış olmaz. Alivex, son kullanıcılar için spor etkinliği bulmayı kolaylaştırırken etkinlik organizatörleri de tanıtımdan ödemeye kadar bir çok sorunu kolayca çözüyor.

Alivex’in çok iyi bir noktaya doğru şekilde temas ettiğini düşünüyorum. Farklı alanlarda gelir modelini eşitlendirme ihtimali de bulunuyor.

Alivex üzerinden bir etkinliğe katılmak için üye olup profilinizi oluşturmanız ve ödeme yapmanız yeterli. Bu sayede bir çok yerde ayrı profiller oluşturmaya gerek kalmıyor ve eski koşularınızı profilinizde görebiliyorsunuz.

RunAnatolia şimdiden resmi kayıt platformu olarak Alivex’i kullanmaya başlamış bile. Seneye Avrasya Maratonu’nu alırsa şaşırmam..

Gelir Modeli / Ücretler:

Etkinliklere katılan sporseverler sadece ücretli etkinliklerin bedelii ödüyor. Organizatörler ise satışlardan Alivex’e belli bir pay ödeyerek Alivex’e gelir kazandırıyor.

Kurucular:

Erkmen Erakkuş, Buğra Erakkuş, Ali Şenlen

Yatırım / Destek Aldı mı?

Alivex, Alper Akcan ve Teknasyon‘un kurucularından (Mustafa Sevinç, Mustafa ‌Vardalı ve Burak Sağlık) 300 bin dolar tohum yatırımı aldı.

Ayrıca İş Bankası Workup hızlandırma programının dördüncü sınıfına seçildi.

Kronoloji:

Temmuz 2018: Alivex, kurucuların üniversite yıllarında kurdukları ‘Game Plan’ isimli spor ve etkinlik ajansının yeniden tasarlanmasıyla Alivex.com altında hizmet vermeye başladı.

Aralık 2018: Alivex, Alper Akcan ve Teknasyon’un kurucularından (Mustafa Sevinç, Mustafa ‌Vardalı ve Burak Sağlık) 300 bin dolar tohum yatırımı aldı.

Şubat 2019: İş Bankası Workup hızlandırma programının dördüncü sınıfına seçildi.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

StoryChief: İçerik Pazarlamasında Devrim [Tükendi]

Next Article

Restream Canlı Yayın Platformu (10$ Bonus)

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: