49 Dolara Nasıl Binlerce Dolarlık Kâr Ettim? (Fırsat)

Bu yazıyı AWS kredisi kazanmadan çok daha önce, “Her girişimcinin MUTLAKA alması gereken fırsat” olarak yazacaktım ama işler değişti. Önceki gün attığım tweet’ten sonra yukarıdaki sorunun cevabını soran epey kişi oldu. Sanırım doların da yükselmesiyle sunucu maliyetleri herkesi yorar hale geldi. 🙂

Uzatmayayım; hatta en kestirmeden gideyim; sorunun kısa yanıtı Appsumo.com’daki Startups.com fırsatı oldu. Detaylara hemen geçiyorum.

Önemli Güncelleme: Startups.com AWS fırsatını kaldırmış. Geri gelir mi bilmiyorum ama sağlanan güncel fırsatlara şuradan ulaşabilirsiniz. Hala 49$’ın çok üzerinde birçok fırsat sunuluyor. Ben SendGrid ve Mailjet fırsatlarını da aktifleştirdim mesela.

49 dolara Devasa Fırsatlar

Daha önce de paylaşmıştım, Appsumo özellikle SaaS tipi girişimleri büyük indirimlerle internet kullanıcılarına pazarlayan bir girişim. Genelde 49 dolar gibi fiyatlarla ömür boyu kullanım hakkı satın alabiliyorsunuz.

Startups.com da girişimci ve girişimci adaylarına zengin bilgi kaynakları, kapalı bir topluluğa katılım hakkı ve birçok başka indirimler, ücretsiz üyelikler sunan bir başka girişim. AWS kredisi de işte bu imkânlardan biri. (Aslında sunucu desteği 5 bin dolarlık, hesabımdaki ikinci 5 bin doların premium destek kredisi olduğunu farkettim. Başlığı sanırım değişeceğim)

Diğer yandan AWS kredisi faydalandığım/faydalanacağım fırsatlardan sadece birisi. Diğerlerini aşağıda listeliyorum.

Tam olarak nasıl oluyor?

Hemen Appsumo.com’a üye oluyorsunuz ve Startups.com’a ömür boyu kayıt olma hakkını 49 dolara satın alıyorsunuz. Normalde kendi sitesinde 349 dolara satılan bir fırsat. Yani 5 bin dolarlık AWS kredisini zaten kendi sitesinden 349 dolara alma şansınız var ama 49 dolara satın almak elbette daha güzel. 🙂

Ardından Appsumo’nun verdiği özel kodla Startups.com’a üye olup hesabınızı açıyorsunuz. Artık ömür boyu erişim hakkına sahip bir üyesiniz ve size aşağıdaki imkânlar sunuluyor.

– Özel bilgi kaynaklarına erişim ve kapalı bir topluluğa katılım hakkı
– 600’den fazla Master Class video, e-kitap ve video dersler
– Girişiminizi daha hızlı pazara sunmanız için 1000’den fazla ‘Nasıl yapılır’ rehberi.
– Bizplan.com erişimi – İş planı çıkarmanızı sağlıyor.
– Fundable.com erişimi – Yatırım bulmanızı sağlıyor.
– Launchrock.com erişimi – Pazara çıkmadan önce iyi bir açılış yapmanızı sağlıyor.
– 20 binden fazla usta mentor’dan talebe dönük tavsiyeler
– Startup Therapy Podcast’i
– Startup Benefits: Save thousands of dollars on all of the startup services you need
– $5,000 Amazon Web Services (AWS) kredisi (yapacağınız başvurunun kabul edilmesi gerekiyor)
– Hubspot’ta 20-50% oindirim
– Stripe Atlas için $100 değerindeki Business Formation desteği
– $300 Google Cloud kredisi

Appsumo’da yazmıyor ama ‘Benefits’ içinde başka süper fırsatlar da var;

– Tailor Brands %40 indirim
– Bench ilk 6 ayda %20 indirim
Mailjet 12 Aylık Crystal Premium Plan (Bu bile beni tek başına cezbeden bir girişim.)
– Hootsuite %50 indirim
– ZenDesk’te 12 ay için 218 dolar kredi
– Sendgrid’de 12 ay boyunca aylık 4999.95 dolarlık kredi (bu da harika)
– 30 günlük ücretsiz Canva.com kullanımı

Ve daha fazlası… İddia ediyorum sadece buradaki eğitimlere çalışan bir girişimci kendine tohum yatırım yapmış gibi olur. Sadece 49 dolar. :))

İşte sonuç:

AWS Kredisini Almanın Detayları

Önemli Güncelleme: Startups.com AWS fırsatını kaldırmış. Geri gelir mi bilmiyorum ama sağlanan güncel fırsatlara şuradan ulaşabilirsiniz. Hala 49$’ın çok üzerinde birçok fırsat sunuluyor. Ben SendGrid ve Mailjet fırsatlarını da aktifleştirdim mesela.

Gerekli yönlendirmeler Startups.com panelinde var ama ben yine de AWS kredisini nasıl aldığımı anlatayım.

Önce AWS Portfolio Package Application sayfasından üyeliğinizi oluşturuyorsunuz. Size verilen Organization ID numarasıyla üyeliğinizi daha doğrusu başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

Burada hassas olan nokta daha önce 5000 dolar destek alan girişimlere bu hakkın yeniden sunulmuyor olması. Ayrıca başvurular kabul şartına bağlı, yani o kadar da para-çokomel bir şey değil.

Ben başvuru yaptıktan sanırım 1 hafta kadar sonra ilk onay epostası geldi. Son bir onay daha verip 3-4 güne hesabıma krediyi tanımlayacaklarını söylediler. 8 gün geçti ses yok. Herkes 14 Şubat tweeti atarken ben Twitter’dan AWS ekibine yürüdüm ve ‘Nerdesin aşkım?’ dedim. Onlar bir yönlendirme yaptı ama ben daha eyleme geçmeden onay epostası geldi.

Hesabıma baktığımda 1 değil 2 tane 5000 dolarlık kredi gördüm ve heyecanla o ilk tweet’i attım. 🙂 Hesabımda 2 tane 5 bin dolarlık kredi vardı. Detayı tam olarak bugün anladım.

1. Startups.com kredisi 1 yıl geçerli ve sanırım tüm ürünlerde (uzun bir liste var) geçerli
2. Bu kredi 2 yıllık ve sadece AWS Support ürününde geçerli olduğu yazıyor. Şimdi anlıyorum ki bu kredi Premium Destek için sunulan bir hak. Türkçe sayfası da varmış.

Diğer yandan AWS’nin Qwiklabs’daki eğitimleri için de 80 kredi verildi. ‘Cloud Expert’ de mi olmayalım?

Uzun lafın kısası, Appsumo üzerinden 5000 dolarlık AWS kredisine 1-2 hafta içinde ulaşabilirsiniz. Daha önce destek almadıysanız bence başvurunuz %99 kabul edilecektir. Hiçbir hızlandırma merkezine veya başvurmadan bu hakkı elde etmek bence büyük fırsat. Ben henüz başvurmadım 300 dolarlık Google Cloud kredisini de yan projeler için kullanabilirsiniz.

Olay budur. Daha ne olsun?

Sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

Total
0
Shares
10 comments
 1. Güzel bir detay da Stripe Atlas’tan $100’lık indirim de geliyor AppSumo pakedinde. Çok teşekkürler, sitenizde görmesem geçip gitmişti fırsat.

 2. Cok guzel bir firsat fakat merak ettigim sey AWS’nin 5000 dolarlik krediyi onaylamadigi durumlar soz konusu mudur?

 3. Fırat merhaba, sanıyorum bu 5000$ hikayesi bitmiş, ben boşuna almış olabilirim. Başkası almasın diye yazıyı güncellemek iyi oalbilir.

 4. Merhabalar,

  AWS üzerinden kredi alma tecrübenize dayanarak bir şey sormak istiyorum.
  Konuyu ayrıca AWS’ye de yazdım ama henüz gelmedi yanıt.

  Başvuruma istinaden aşağıdaki mail geldi. Ama credits menüsüne girince kredi göremiyorum. Promosyon kodu istiyor. Sizden bu şekilde bir bilgi istemiş miydi?

  “We’ve applied AWS Activate Credits to your AWS account. Log in to the Billing and Cost Management Dashboard and click “Credits” to see your credit balance, applicable services, and expiration date. Certain restrictions apply.”

 5. Merhaba,

  Şuan ilköğretim öğrencileri için bir eğitim platformu geliştiriyorum. Altyapım şuan Heroku ve Mongo Atlas sistemleri üzerinde ilerliyor fakat burada daha fazla esnek olabilme adına Google veya Amazon AWS üzerine taşımak istiyorum.

  Google 300$ veriyor fakat 3 ay gibi kısa bir süre içinde dolayısıyla sistemi tanımaktan başka işe yaramayacaktır. AWS in kredisi ise sanıyorum 1 yıl geçerli. Bu bir nebze daha iyi.

  Geçmişte Azure üzerinde Bizspark paketini 3 yıl kullanmıştım o gerçekten aralarında en iyisiydi fakat maalesef sona erdi.

  Amazon AWS’te Startuplar için koşullar nelerdir bununla alakalı bir bilginiz var mı? Teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Biyoteknolojinin Geleceğini Tartışmaya Davetlisiniz [İlan]

Next Article

Türk Gibi SaaS Yapmak: Türkçe SaaS Podcasti

Related Posts