Bekchy: Dünyaya Açılan Yerli Yazılım Güvenliği Girişimi

Nedir?

Bekchy (Bekçi), web servisleri için geliştirilmiş bulut tabanlı çalışan bir yazılım güvenliği uygulaması. SQL Injection, XSS, CSRF, RCE, RFI/LFI ve OWASP Top 10 yönergelerindeki zafiyetlere karşı koruma sağluyor ve Level 1 seviyesinde PCI DSS Compliance gereksinimlerini karşılayan hızlı bir çözüm sunuyor.

Trabzon’da, Faydata Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen ve dünyaya açılan “Bekchy Engine”, gelişmiş algoritmalar ve ML (Machine Learning) ile sıfırıncı-gün (Zero-day) ataklarını ve aşırı kaynak kullanımını tespit edebiliyor.

Bekchy temel, ileri düzey ve özelleştirilebilir kural setlerini işleyerek Layer 7 seviyesinde saldırıları engelleyebiliyor.

Microsoft IIS, Nginx, Apache, Litespeed, IBM HTTP Server, Oracle HTTP Server, Apache Tomcat, Lighttpd, Haproxy ve tüm uygulama sunucularıyla ve PHP, .Net, Java, Ruby, Python gibi farklı yazılım dilleriyle uyumlu çalışıyor.

Nasıl Çalışır?

Bekchy’ye üye olduğunuzda hızlıca alan adınızı ekleyip DNS yönlendirmesi yapıyorsunuz ve web servisinizi seçtiğiniz pakete göre farklı güvenlik katmanlarıyla donatılıyor.

Bekchy, istenmeyen yazılım (malware) bulaşmış web uygulamasının önüne konulduğunda zararlı kodları yakalayıp raporluyor. Uygulama sunucularının IP adreslerini de blacklist veritabanlarında sürekli kontrol ederek raporluyor.

Ücretlendirme / Gelir Modeli

Bekchy, aylık abonelik modeliyle çalışan bir SaaS tipi girişim. Aylık 9.99 dolardan başlayan fiyatlarla hizmet sunuyor. SSL destekli paketin fiyatı ise 19.99$ yani 20 dolar. 

Dipnot: Bekchy, kısa süre önce GirişimlerNet’in güvenlik zaafiyetlerine karşı korunmasını da üstlendi ve şu anda aktif olarak kullanımda. Yukarıdaki ekran görüntüleri de GirişimlerNet’in panelinden. Bu güzel destek için Faydata ekibine bir kez de buradan teşekkür ediyorum.

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Şubat 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Engelli.com, engelli bireylerimizin sesini duyurmak, onlara yardımda bulunmak, sürekli dayanışma,…

  • 84
Devamını oku

Bir süredir ara verdiğim GirişimlerNet Webinar serisine yeniden başlıyorum ve bu başlangıcın ilk buluşmasında…

Devamını oku

2021 yılının ilk webinarında Clemta ekibinden Mümtaz Hacıpaşaoğlu ve Boğaçhan Ilıca ile Amerika'da* Şirket…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami