Bell: Dünyanın En Sade İlaç Hatırlatma Uygulaması

Nedir?

Bell, bir ilaç hatırlatma uygulaması. Gerçekten son derece sade bir arayüze sahip. Hangi ilaçları ne sıklıkta kullandığınızı giriyorsunuz ve hatırlatma mesajının gelmesini bekliyoruz.

İlaç ekleme mekanizması oldukça basit ve tamamen konuya odaklanmanızı sağlıyor. İlaçlarınızı ekledikten sonra ilaç takviminizi görebiliyorsunuz.

Android ve iOS uygulamasına sahip Bell’i kullanmak için herhangi bir hesap oluşturmanız gerekmiyor. Dolayısıyla farklı cihazlar arasında senkronizasyon yapamıyorsunuz ama bunun büyük bir ihtiyaç olmadığını da kabul edebiliriz. Uygulamanın Türkçe dil desteği de var.

Paylaşılan bilgilere göre yanlış ilaç kullanımı nedeniyle yıllık 637 milyar dolar zarar ediyoruz ve ABD’de her yıl aynı sebeple 125 bin kişi ölüyor. Son 12 ayda ilaç almayı atladığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 75.

Ben ilaç kullanmayıçok aksattığımı itiraf edebilirim. O nedenle uygulamayı indirdim ve kullanmaya başladım. Eskiden kullandığım uygulamada ilaç şekline ve rengine varıncaya kadar seçim yapma imkânı vardı ama bir süre Bell‘e şans vereceğim.

Bell, Ammar Çeker tarafından geliştirildi ama ekipte en az doktor da olduğunu öğrendim. Bu tür uygulamaların çok geniş bir kullanıcı kitlesi olduğunu söyleyebilirim ve sağlık alanında girişimler için faydalı bir yan uygulama olabileceğini düşünüyorum.

Bell bugün Product Hunt’ta tanıtım yaptı ve geri bildiriminizi bekliyor.

 

Total
0
Shares
1 comment
  1. bende bir suredir ilac kullanimima yardimci olacak bir uygulama bakiyordum. Bell gercekten cok sade ve basit. Birkac denemem olmustu ve detaylardan dolayi kullanmaktan vazgecmistim. Oneri icin cok tesekkurler…

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Ideas For Free: 150 Bin TL Destekli Bedava Fikirler

Next Article

Brand Mentions: Marka ve Rakip Takip Ajanı [Tükendi]

Related Posts