BiProjeksiyon: Projeksiyon Kiralama Servisi

Nedir? Nasıl Çalışır?

BiProjeksiyon adından da anlayacağınız gibi bir projeksiyon kiralama servisi. Günlük hayatta kullanım sıklığı düşük ve satın alma maliyeti yüksek olan, dolayısıyla çok az kişinin sahip olduğu projeksiyon cihazını kiralamanızı sağlıyor.

Çeşitli etkinlik ve programlarda; toplantı, açılış ve sunumlarda, özel gün ve kutlamalarda, kurs, eğitim, seminer, konferans, açık havada film, maç gösterimi gibi etkinliklerde, öğrenci kulübü ve sosyal sorumluluk projelerinde ihtiyaç duyulduğunda (ya da mevcut bir cihaz arızalandığında) BiProjeksiyon bu ihtiyacınızı ideal çözümlerle karşılamanıza yardımcı oluyor.

Öncelikle ihtiyacınıza uygun cihaz için BiProjeksiyon.com’dan rezervasyon yapıyorsunuz, ardından mobil teslim noktalarından size en yakın olanına gidip sizin için ayrılmış projeksiyonu kimlik fotokopisi ve kira sözleşmesi karşılığında alıyorsunuz.

Teknoloji ürünleri kiralama işini dikeyde başarılı bir şekilde uygulayan BiProjeksiyon, kardeş sitesi BiHoparlör.com ile de ses sistemleri kiralıyor.

Gelir Modeli / Ücretler:

BiProjeksiyon, kendin al-kullan-bırak (self servis) modeliyle hizmet verdiği için günlük 150 TL’den başlayan fiyatla projeksiyon kiralamanızı mümkün kılıyor. Websitesinde rezervasyon gerçekleştirdikten sonra kiralama ücretinin tamamını online veya bir kısmını kapora olarak, kalan kısmını ürünü teslim alırken peşin ödüyorsunuz. Eğer cihazın kapıya getirilmesini ve kurulmasını isterseniz servis ücreti ödemeniz gerekiyor.

Şu anda BiProjeksiyon, İstanbul’un yanı sıra, Ankara, İzmir ve Antalya’da toplam 7 teslimat noktasıyla kiralama hizmeti sunuyor. Yakında tüm büyükşehirlere ve sonrasında tüm illere hizmet vermek orta vadeli hedefleri arasında.

Kurucular:

Göksel Öztürk

Yatırım / Destek Aldı mı?

BiProjeksiyon, Kuveyt Türk’ün Lonca Girişim Hızlandırma Programı’na 4. dönem girişimi olarak kabul edildi.

BiProjeksiyon’un Kuruluş ve Büyüme Hikâyesi:

Göksel Öztürk, BiProjeksiyon’u nasıl kurup büyüttüğünü anlatıyor;

Mayıs 2014: Evde atıl durumdaki projeksiyonu Sahibinden.com üzerinden birkaç kez kiraya verdim ve bir süre sonra bu alandaki boşluğu fark ederek BiProjeksiyon.com web sitesini hizmete açtım.

Ağustos 2014: Müşteri taleplerine yerinde çözüm sunmak amacıyla tanıdık bir esnafla çözüm ortaklığı yapmaya karar verdim ve projeksiyonu arkadaşımın dükkanında (Ümraniye’de) bulundurmaya başladım. Artık projeksiyon için web sitesinden ulaşan müşteriyle iletişim/rezervasyon sonrası, teslimat ve ödeme noktası olarak bu dükkana yönlendiriyordum. İşlem başına arkadaşıma komisyon bırakıyordum.

Eylül 2014: Bir projeksiyondan kazandığım parayla ikinci projeksiyonu aldım.

Aralık 2014: İki projeksiyondan kazandığım parayla üçüncüsünü aldım ve İstanbul Avrupa yakasında da (Mecidiyeköy) bir teslimat noktası oluşturdum.

Şubat 2015: BiProjeksiyon.com Google’da ilgili aramalarda ilk 5 arasında çıkmaya başladı.

Kasım 2015: Aynı günde birden cihaza ihtiyaç olabildiğinden (örneğin derbi maç, açılış, seminer, fuar vb.) projeksiyon sayısını ve çeşidini artırarak 8’ye çıkardım.

Şubat 2016: İstanbul’un farklı bölgelerinden talep geldiğinden ve uzak mesafeler dolayısıyla müşteri kaybı yaşandığından teslimat noktalarını artırarak, batıdan doğuya; Yenibosna, Mecidiyeköy, Ümraniye ve Kartal teslimat noktaları oluşturdum.

Mayıs 2016: Web sitemize gelen ziyareti trafiği analizleri sonucunda İstanbul dışında; Ankara, İzmir ve Antalya’da da teslimat noktaları oluşturdum.

Ağustos 2016: Projeksiyon sayısı ve çeşidi (farklı kullanım mecraları için farklı nitelikli cihazlar) artırılarak 12’ye çıkarıldı.

Kasım 2016: Küçük ve orta ölçekli (butik) etkinlikler için self servis (teslimat noktasından al-kullan-bırak) modeli oturtulduktan sonra büyük ölçekli işlerle ilgili gelen talepleri karşılamak için sektördeki rakiplerle çözüm ortaklıkları kuruldu.

Şubat 2017: Projeksiyona ilaveten ses sistemi talepleri gelmeye başladığı için yan girişim olarak BiHoparlor.com‘u kurduk.

Ocak 2018: Müşteri talepleri doğrultusunda projeksiyon, perde ve ses sistemi ekipmanlarının sayısı ve çeşidi artırıldı. Çözüm ortakları ve ekip arkadaşları artırıldı.

Şubat 2019: Lonca Girişim’in 4. kuluçka dönemine katılmaya hak kazanan BiProjeksiyon girişimi bir yandan mevcut hizmetlerini sürdürürken bir yandan da yeni açılım ve hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Pixe: Kolay Fatura Yönetim Uygulaması

Next Article

Kolay Teşvik: Teşviklerden Yararlanmanın Kolay Yolu

Related Posts