Bir Yudum Kitap Premium: Sesli Kitap Özetleri

Bir Yudum Kitap Premium: Sesli Kitap Özetleri (İndirim Kodu)

GirişimlerNet’te bir süredir çeşitli girişim fırsatları paylaştığımı biliyorsunuz. Bugüne dek paylaştıklarım benim organize ettiğim fırsatlar değildi ama sonunda muradıma erdim ve yerli girişimleri bu seriye dahil etmeye başladım.

Öncelikle Biryudumkitap ile attığımız bu adım bir ilk olma özelliği taşıyor ve gerçekten eşsiz bir fırsatı ayağınıza getiriyor. Yerli girişimlere müşteri kazandırma ve son kullanıcılara tasarruf etme şansı sunduğum için kendimi şanslı hissediyorum çünkü yola çıkış amaçlarımdan biri buydu.

İlk adımı atmamda destek olan Biryudumkitap kurucusu Alparslan Demir‘e de teşekkürlerimi iletip hemen detaylara geçiyorum.

Biryudumkitap Nedir?

2017 yılında kurulan Biryudumkitap, her gün gönderdiği kısa kitap pasajlarıyla 350 bin e-posta abonesine ulaşan bir sosyal girişim. Geçtiğimiz yıl aylık kitap aboneliğiyle (bkz: birkutukitap) e-ticarete adım atmıştı ve birkaç hafta önce de sesli kitap uygulamasını yayına aldı.

İşte size sunduğumuz indirim de bu uygulama özelinde olacak. (Hemen Android ve iOS uygulamasını indirebilirsiniz.)

Sesli Uygulamada Neler Var?

Biryudumkitap uygulaması önemli eserlerin 15 dakikalık özetlerini içeren bir uygulama. Tüm içerikler hem yazılı hem de sesli olarak sunuluyor. Deneyimli seslendirmenlerle çalışan girişim, Blinkist gibi rakiplerinin aksine kısa öyküler ve yazar biyografilerine de yer vererek yelpazeyi geniş tutuyor.

İçeriklerini 27 farklı kategoride sınıflandıran Biryudumkitap, şu anda 400’den fazla sesli içeriğe sahip ve içerikler günden güne artıyor. 2020 sonunda 500 içerik hedefine daha erken ulaşacağını görmek güç değli.

İçerikleri 7 farklı seslendirmenin seslendirmiş olması da aynı sesten sıkılmanızın önüne geçiyor.

Sesli içeriklerde hızlandırma/yavaşlatma ve 15 saniyelik atlama seçenekleri sunan Biryudumkitap uygulaması yazılı içeriklerde gece modu ve ekran denetimleriyle kişisel bir deneyim sunuyor.

GirişimlerNet Fırsatında Neler Var?

Biryudumkitap (Android ve iOS) normalde her gün 1 içeriği ücretsiz okuyup dinlemeye imkân tanıyor ama bu şekilde tüm içeriği bitirmek veya istediğiniz kitaplara anında erişmek mümkün değil. Bunu premium (ücretli) abonelik ile yapabiliyorsunuz.

İşte size sunduğumuz fırsat da bu noktada devreye giriyor. 1 yıllık sınırsız erişim imkânına sadece 1 kitap fiyatına sahip olabileceksiniz. Tek yapmanız gereken Android veya iPhone uygulamasını indirmek ve GRSMLR29 indirim kodunu kullandıktan sonra yıllık premium üyeliği seçmek.

Normalde 120 TL’ye sahip olunan yıllık Premium üyeliğe sadece 29 TL‘ye sahip olabileceksiniz. Korona Virüs’ün canımızı sıktığı bu günlerde umarım güzel vakit geçirebilirsiniz. 🙂

Aşağıdaki videoda indirim kodunu nasıl kullanacağınızı görebilirsiniz. Uygulamayı indirmek için Google Play Store ve App Store’a uğrayabilirsiniz. Bu fırsatın 1 Nisan’a kadar geçerli olacağını da ekleyeyim. 31 Mart son gün.

Ben bu fırsatla hemen abone oldum ve ilk fırsatta aşağıdaki 3 kitabın özetini dinlemeyi planlıyorum. Ayrıca Teknoloji ve Gelecek, bilim ve Fen, Yönetim ve Liderlik gibi bizi ilgilendiren başka kategoriler olduğunun da altını çizeyim.

– Orijinaller / Adam Grant
– Dijital Minimalizm / Cal Newport
– 100 Dolarlık Başlangıç / Chris Guillebeau

Bilmeniz Gerekenler:

Biryudumkitap uygulaması kitapların tüm içeriğini seslendirmiyor. Yukarıda da altını çizdiğim gibi sadece kitap özetleri, pasajlar ve öyküler var. Bu içerikler de alanında uzman yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenler tarafından hazırlanıyor.

– Henüz kullanıcılar içeriklere yorum/puanlama yapamıyor. Ancak bir içeriği tüketmeden önce ‘Kimler okumalı’ blümüne göz atarak size uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Biryudumkitap, bir sosyal girişim olarak sosyal etki odaklı yeni projelerini faaliyete geçirmeyi ve sürdürülebilir olmayı amaçlıyor. Dolayısıyla harcadığınız tutar ‘hayırlı’ bir işe gitmiş olacak.

Biryudumkitap’ın henüz iPad uygulaması yok ama iPhone uygulamasını iPad üzerinde kullanabilirsiniz.

– Bu fırsat 15 gün geçerli olacak. [Maalesef sona erdi.]

Sorularınız olursa yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. Eğer GirişimlerNet takipçilerine fırsat sunmak istiyorsanız iletişim bölümünden bana yazabilirsiniz.

Total
15
Shares
6 comments
 1. Merhaba,

  Uygulamada bütün kitapların tamamına 1 yıl boyunca erişim sağlayabilir hale mi geliyoruz yoksa hepsinin sadece 15dk’lık bölümüne mi erişim sağlıyoruz premium üyelik sahibi olunca ?

  Ayrıca diğer seslikitap uygulamalarından 7 tane farklı seslendirme dışında başka farklarını eklerseniz daha dikkat çekici olacaktır.

  Bilgilendirme yaparsanız memnun olurum. Teşekkür ederim.

 2. Üyelik satın aldığınızda bütün kitapların bir yudum’una erişebiliyorsunuz sesli veya yazılı biçimde. Okunması çok kolay bir arayüz sunmuşlar. Ben uygulamayı denedim beğendim.Kitaplar çok kaliteli olsa da sayıları oldukça az. Hızlıca yeni kitaplar eklenmesini umarak bu indirim fırsatını değerlendireceğim.

 3. Merhaba,

  Kodu girdikten sonra kayıtlı e-posta adresi değişiyor ve random bir adres geliyor. Bu normal mi?

 4. Az önce GRSMLR29 kodunu girdim. “Bu kod geçersizdir.” diye bir uyarı verdi. Bu fırsattan nasıl faydalanabiliriz Fırat Bey? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  1. Sorun giderildi biraz önce. Tekrar denerseniz çalışacaktır. Bu arada arkadaşlarınızla paylaşmanızı tavsiye ederim. Sanırım Apple’ın kupon kodu engellemesi nedeniyle uzatamayacağız kampanyayı. 🙂

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Vagon: Buluttaki Süper Bilgisayarınız

Next Article

BigBlueButton İle Nasıl Kendi Webinar Ürünümüzü Yaptık?

Related Posts