CapicheFM: Telefon Üzerinden İnternette Canlı Podcast

Capiche.fm, telefon konuşmalarını internette canlı olarak yayınlamayı sağlayan yeni bir girişim. Dolayısıyla kendini Twitch’in ses için özelleşmiş hali olarak pazarlıyor.

Bu girişimin kurucusu Austin Smith, capiche.com adı altında yazılım girişimlerinin tartışıldığı bir forumun da sahibi. Altı aylık kapalı test sürecinin sonunda yeterli kullanıcı sayısına ulaşmış ve artık herkese açık test sürecine geçmiş durumda.

Capiche.fm‘i kullanmak oldukça basit. Telefon numaranızı yazıp doğruluyorsunuz. Profilinizi oluşturup istediğiniz zaman canlı yayına başlayabiliyorsunuz ama başlangıçta sizden iki kişi davet ederek test yapmanız isteniyor. Capiche, sizi bir ABD numarasından arıyor ve konuşmayı internetten canlı yayınlıyor. Yani herhangi bir uygulama da kullanmanıza gerek yok.

Yayıncılar 100 kişiye kadar katılımcıyı davet edilebiliyor ve dinleyiciler soru sorup dilerse canlı yayına katılma talebi gönderebiliyor. İstenirse Stripe entegrasyonuyla ücretli yayın da yapma imkânı var. Gördüğüm kadarıyla Capiche.fm bu yayınların farklı podcast kanallarına ulaştırılmasına da yardımcı oluyor.

Eğer Capiche.fm‘de bir yayıncıya abone olursanız o kişi canlı yayına başladığında kısa mesaj ile bilgilendiriliyorsunuz. Kayıtları sonradan dinlemek de mümkün oluyor. Aşağıda bunun bazı örneklerini görebilirsiniz. Eğer kendi yayınınızı yapmak isterseniz capiche.fm’i ziyaret edebilirsiniz.

Benim yaptığım testte aramanın normal bir telefon konuşması gibi geldiğini gördüm ve acaba faturaya ücret yansır mı diye çekindim ama sonradan Turkcell’de yurtdışından gelen aramalarda ücretlendirilmediğimi öğrendim. Eğer canlı yayına çıkarsam haberdar olmak için kanalıma abone olabilirsiniz. :))

Şu anda yayınlanan CapicheFM kanallarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz veya üye olarak daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

GirisimlerNet'te Patreon destekçilerine özel bir kitap (tartışma) kulübü başlatmıştım. Biraz tökezlesek de…

Devamını oku

Tam donanımlı görsel yönetim ürünü Image4io, sitenizdeki görselleri optimize etmenizi sağlayan yerli bir…

Devamını oku

Google'ın da sıkça kullandığı bilinen OKR (Objectives and Key Results) sistemi artık bazı yazılım ürünleri…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami