ClickUp: Trello & Asana’ya Rakip Verimlilik Platformu

Tüm İş Araçlarının Yerini Alan Verimlilik Platformu

Her iş için sadece Trello kullanmayı düşündükten sonra eskiden üye olduğun ClickUP‘ı yeniden keşfettim. ClickUp, tam da üstte yazdığım gibi tüm iş araçlarının yerini alan bir verimlilik platformu. Görev uygulamasından proje yönetimine, takvimden tablolara, zaman takibinden e-postaya, hedef belirlemeden ekran kaydı almaya kadar neredeyse aklınıza gelecek tüm özelliklere sahip.

İşte bu sebeple kullanıcılarına haftada 1 gün, yılda 52 gün zaman kazandırmayı vadediyor. Daha doğrusu mevcut müşteriler bu kadar zaman kazandıklarını dile getiriyor.

Her Şey Bir Arada

Şu anda keyifle TickTick Premium kullanan biriyim ama Trello’yu gerek tablo yapısı gerekse özel eklentileri (powerups) ile kullanabileceğimi düşündüm. Murat Ödemiş’in tavsiyesi üzerine yeniden ClickUp’a girdiğimde ise gerçekten her anlamda aşmış bir platformla karşılaştım.

Hangi konularda ihtiyaçları gideriyor, hangi uygulamaları ikame ediyor derseniz hemen şöyle sıralayayım;

 • Kişisel görev uygulamaları
 • Proje yönetimi uygulamaları
 • Dokümanlar ve notlar
 • Tablolar
 • E-posta ve sohbet/mesajlaşma
 • Etkinlikler/Takvim
 • Hatırlatıcılar
 • Hedef takibi
 • Zaman takibi
 • Ekran görüntüsü alma ve ekran kaydı

ClickUp, bu gelişmiş özellikleri eklentilere bırakmak yerine temel özellikler olarak sunuyor ve tüm iş yükünü tam 7 farklı şekilde görselleştirebiliyor.

Pomodoro, Zaman Takibi, OKR, Goals

Verimli çalışma adına benim kullandığım pomodoro özelliğine sahip olan ClickUp, zaman takibinde hem kendi aracını sunuyor hem de entegrasyona izin veriyor. Google’ın şirket içinde uyguladığı OKR çalışma metoduna dönük takip özellikleri de sunuyor.

Entegrasyonlar

ClickUp’ın entegrasyon tarafı da geniş. Slack, Gitlab, Loom, Github, Toggle, Harvest, Google Drive, Figma, Zoom, Intercom ile veri alışverişi yapabiliyor. Ayrıca Zapier galaksisine de bağlanabiliyor.

Hangi Platformlarda Var?

Böyle bir aracın her platformda olmaması sürpriz olurdu. Ama ilk akla gelen Android, iOS, Windows, MacOS uygulamalarının yanında Alexa ve Google Asistan ile konuştuğunu da ekleyeyim. Elbette tarayıcı üzerinden de kullanımı mümkün ve 3 farklı Chrome eklentisi var. Sanırım tek eksiği Firefox eklentileri. 🙂

Ücretler

100MB depolama alanıyla sınırsız görev ekleme ve sınırsız ekip arkadaşına izin veren ClickUp, premium özelliklere yıllık abonelikte aylık 5$ gibi uygun bir ücretle sahip olmayı mümkün kılıyor. Elbette sunulan özelliklere göre fiyatlandırma değişiyor. Bkz: Üyelik tipi karşılaştırması.

Yıllık abonelikte Trello 3.75$/ay, Asana 11$/ay, TickTick ise 2.4$/ay şeklinde ücretlendiriliyor.

Fiyat/performans açısından ClickUp yine önde ama aylık 5$ çok gelirse, ücret sayfasındaki pazarlık formunu doldurup indirim alabileceğinizi de öğrendim. Özellikle TL/Dolar paritesinden bahsederseniz eminim yardımcı olurlar. 🙂

%30 İndirim için şu yazıya göz atın.

Şablonlar (Templates)

Tıpkı Evernote’ta olduğu gibi ClickUp’ta da bazı hazır şablonlar var ve bunlar hızla bir işe uygun çalışma ortamını oluşturmanızı sağlıyor. Blog yönetiminden içerik haritasına, sosyal medya paylaşımlarını planlamadan satış ve insan kaynalarına kadar gerçekten çok güzel şablonlar sunuluyor.

Rakiplerle Karşılaştırma

Son dönemde girişimler kendilerini rakipleriyle karşılaştıran sayfalar hazırlamaktan geri durmuyor. ClickUp da bu trende katılanlardan ve Asana, Trello, Monday, Airtable, Basecamp, Todoist, Jira gibi popüler araçlardan ne kadar üstün olduğunu gözler önüne seriyor. (Tüm linklere clickup.com‘un alt kısmından ulaşabilirsiniz.)

Nedense TickTick‘i koymamışlar ama TickTick’ten daha fazla özellik sunduğunu pekâla söyleyebilirim. Bu yüzden Premium hesabımın bitmesine epey zaman kalmasına rağmen biraz şans vermeye çalışacağım.

Trello’nun arayüzü biraz daha rahat gibi ama özellikler bakımından ClickUp gerçekten aşmış. Tek dezavantajı bu kadar detaylı bir ürünü kullanmanın biraz zaman alacak olması. Eğer bunu göze alıyorsanız bence siz de deneyebilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Total
0
Shares
5 comments
 1. Fırat Bey inceleme yazınız için teşekkürler. Ben de sizin gibi ticktick premium kullanıcısıyım. Ancak yeterli gelmediği yerler oluyor. Clickup kağıt üzerinde iyi duruyor. Notion ve Miro uygulamalarını da premium olarak aktif bir şekilde kullanıyorum. Notion tüm dosyalarımı içeren bir platform ama iş akışı yönetimi ve tekrarlayan görev oluşturamama gibi özellikleri nedeniyle eksik kalıyor. Miro’yu apple pencil ile not tutma, çevrimiçi ders anlatırken beyaz tahta olarak kullanma ve zihin-haritası özelliklerinden dolayı kullanıyorum. Ticktick ise tüm iş akışımı yönettiğim bir uygulama. Ben çok fazla program arasında boğulmak yerine hepsini yapabilen tek bir program arayışına girdim. Dosyalarımı depolayabileceğim, iş akışımı yönetebileceğim ve zihin haritası oluşturabileceğim özelliklerin hepsi Clickup’da mevcut. Sadece beyaz tahta yok ama onu da görmezden geleceğiz artık. Sizce Clickup bu kullandığım uygulamaların alternatifi olabilir mi yoksa Notion ve Miro’ya ilaveten mi kullanmaya başlamalıyım? Notion’da yer alan dosyalarımı da import edemiyorum CliclkUp’a ve geçişim bu sebeple sancılı olacak gibi duruyor. Siz Clickup’tan memnun kaldınız mı? Teşekkürler.

  1. Merhaba Tuncay Bey,

   Detaylı paylaşım için teşekkürler. Ben deneme amaçlı kullandım. Dediğiniz gibi özellikle ekip ile kullanım için Clickup daha iyi gibi. TickTick’te pomodoro ve habit tracker benim için önemli.

   Notion’a taşıma konusunda Google veya Clickup müşteri hizmetleri yardımcı olabilir sanırım ama format farklı olduğu için belki de sorun yaşanabilir. Yine de Clickup’ın istediği formata nasıl çevirebileceğinizi arayabilirsiniz.

   Beyaz tahta ihtiyacım olmadı ve kullanmadım. O konuda bir önerim yok maalesef.

   Sizin ihtiyaçlarınız çok geniş ama tek noktada toplamak için en uygunu sanırım ClickUp olacak. ClickUp için Secret’in Basic hesabıyla %30 indirim alabiliyorsunuz. GN25 koduyla %25 indirim kullanabilirsiniz. Veya Patreon’da yıllık destekçilerime ben hediye ediyorum. https://girisimler.net/patreon-yeni/

  2. Merhaba, ben de sizinle aynı şekilde düşünerek Clickup’a geçtim. Memnun musunuz? Şu anda kullandıklarım 1. Clickup (Genel çalışma notları, Listeler (okuma, izleme vs.,) , 2. Tick Tick (önemli yapılacaklar, widget olarak) 3. google keep (hızlı notlar, etiketlerle) ve 4. miro şeklinde. Normalde sadece Google Keep kullanıyordum ancak notlar arttıkça rahatsız etmeye başladı. Yine de hızını ve her şeyi aynı anda görebilmeyi seviyorum. Clickup’ın hiyerarşisi, farklı görünümler sunması hoşuma gitti. Ancak alan sınırı 100mb gözüküyor. Free kullanıyorum. Sonrasında sorun olur mu? Ve acaba yeni Workspace açınca tekrar alan sunuyor mu?

   1. Detaylı yorum için teşekkürler. Ben kişisel işlerim için TickTick, takım işlerinde Trello kullanıyorum. Verilen sınırlar belirtilen şekilde uygulanacaktır. Airtable’da sınırlar workspace için uygulanıyor. Clickup’a arkadaşlarınızı davet ederek kredi/puan kazanıp indirimle ücretli plana geçebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

BiSelam: Fenomenlerden Selam Getiren Girişim

Next Article

Pearlii: Uzaktan Diş ve Ağız Sağlığını Kontrol Eden Uygulama

Related Posts