Co Print: 3D yazıcı aksesuarları ile 450 bin dolar yatırım

Fatih Kazım Duymaz ve Hüseyin Özen tarafından 2019’da kurulan Co Print, 3D yazıcılar için devrim niteliğinde değerlendirilen aksesuarlar geliştiriyor. Kickstarter kampanyaları ve global etkinliklerde elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren girişim, en yeni ürünlerini geçtiğimiz yılın sonunda duyurdu.

Yaklaşık bir yıllık AR-GE sürecinin sonunda ilk MVP’lerini ortaya çıkartan Co Print ekibi, 2021’in sonunda ilk Kickstarter kampanyalarına başladı. 7 farklı renkteki filament ile aynı anda baskı yapmayı mümkün kılan ürün, “Product We Love” etiketi aldı. Kickstarter tarafından verilen bu etiketi alan ilk Türk girişim, Co Print oldu.

Büyük ses getiren Kickstarter kampanyasından sonra Tom’s Hardware ödülünü alan girişim, 2023’ün ilk çeyreğinde 10 milyon ₺ hedef ile kitle fonlama turuna çıktı. 7 dakika içerisinde hedefe ulaşan Co Print, toplamda 12 milyon ₺ ile turu tamamladı.

Yatırım turu sonrasında uluslararası fuarlarda ülkemizi temsil etmeye başlayan girişim, CES 2023 ve RapidTCT 2023’te yer aldı. 2023 yılının son aylarındaysa Series II adı verilen yeni 3D yazıcı aksesuarları tanıtıldı.

Geliştirdiği ürünler ile 3D yazıcı dünyasında birçok ilki başaran Co Print ekibi, baskı almayı çok daha hızlı ve multi-filementli hale getiriyor. Ürün ekosisteminde iki farklı seti bulunan girişim, bağımsız ürünlere de sahip:

  1. ChromaPad | Dünyanın ilk çok-filamentli 3D baskı pad’i
  2. ChromaHead | Yükseltilmiş çok-filamentli 3D baskı kafası
  3. Klipper Chroma Modülü | 4 Extruder’i tek yönetmeyi sağlayan çoğaltıcı modül
  4. CX-1 Extruder | 3D yazıcı Extruder’i
  5. ChromaHotend | Phaetus firmasıyla geliştirdiğimiz özel Hotend
  6. Co Print PEI Tabla | Son teknoloji ile geliştirilen 3D yazıcı tablası

Yeni nesil yazıcıların çoğunda bulunan Klipper yazılımı ile entegre çalışan KCM Set’i kullanıcılarına sunan Co Print, Marlin yazılımını kullananlar ise ChromaSet’i sunuyor. Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Fatih Kazım Duymaz’a göre geniş ürün gamı ile 3D yazıcısı olan herkes için çok filamentli baskıyı ulaşılabilir hale getiriyorlar.

Co Print hakkında daha fazla bilgi almak için: https://coprint3d.com/

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Varsapp: Kiralama sektörünün pazar yeri

Next Article

egaranti: Garanti belgelerinin dijital dönüm noktası

Related Posts