CTO’nun El Defteri: CTO’lar İçin Tecrübe Yazıları

Nedir?

Bugün sizlere haftasonu okumalık yeni bir yayını paylaşmak istedim. Medium’da yayınlanan CTO’nun El Defteri, Umut Gökbayrak ve Hakan Erdoğan tarafından hazırlanan bir teknoloji blogu.

Yazılım geliştirme ve yazılım ekibi yönetime konusunda çok tecrübeli olan bu iki isim, tecrübelerini samimi bir şekilde paylaşıyor. CTO Kod Yazmalı mı?, Startup Dinamikleri ve CTO Rolleri, Alaylı ve Mektepli Yazılımcı Mevzusu gibi CTO olmayanların da keyifle okuyabileceği yazılar var.

Kitap Olacak Blog

Bir blog olarak henüz yolun başında olsa da birkaç ay sonra çok iyi bir başvuru kaynağı olacağını düşünüyorum. Özellikle yeni girişimciler için paha biçilemez bir adres olacak. Hatta bu yazıların bir gün kitaba dönüşebileceğini bile hayal edebilirim. En azından e-kitap haline getirilip güzelce okunabilir. Görsel ararken bulduğum Modern CTO adlı kitap da bence haklı olduğuma işaret ediyor.

Her zaman dediğim gibi, nitelikli bir ekosistemin gelişmesi ancak nitelikli içeriklerin (yazı, video, poscast) üretilmesiyle olur. Bu nedenle Umut Gökbayrak ve Hakan Erdoğan’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve pes etmemelerini diliyorum. 🙂

Bonus: Tecrübeli bir başka girişimcimiz Ali Özen de Medium’da yazmaya başladı. Onun yazılarını da takip etmenizi tavsiye ederim.

Total
0
Shares
5 comments
 1. En azindan linki koysaydin napalim gidip Medium’da aratalim bi de? Niye yazdin yaziyi link bile koymayacaksan?

  1. Aslında üslupsuz eleştirine yanıt vermeye gerek yok ama yine de vereyim.

   1. Sol üstte ‘Siteye Git’ butonu var.
   2. Koskoca resme tıklayınca da bloga gidiyor.
   3. Bu sayfaya girmeden bile dışarıya link var.

 2. Fırat, üslup vs demeden burda bir sorun var sanırım düzeltelim hemen desen daha süper olurdu senin üslubun açısından da, adamın yorumunu görmesem, sende cevap vermemiş olsan bende bulamıyordum linki, bu bizim aptal olduğumuzu değil, sitenin kullanıcı deneyiminin iyi olmadığını gösterir.

  Ayrıca aşağıdaki yorum formu bile UX açısından içler acısı, isim mi önce olmalı eposta mı?

 3. Uğur katılmıyorum. Üslup önemlidir, hatta içerikten bile önemli olabilir. Ben bir hata yapmadım ve ücretli bir hizmet sunmuyorum. Zaten takdir beklediğim yok ama bu tür hesap soran yorumları alttan almama gerek yok. Üstelik üretici tarafındayım, bir yönüyle saygıyı da hak ediyorum.

  Neden bulamadığınızı anlamamakla birlikte artık yazı içinde de link veriyorum. Amacım zaten girişimlere trafik göndermek.

  UX uzmanı değilim. Belki koddan sıralamayı değişebilirim ama bu tasarım bana ait değil. Bana sorsan sırf bu yorum arayüzü nedeniyle temayı değişebilirim. Önerdiğin bir yorum eklentisi var mı?

Bir Yorum Yazın

Previous Article

İleti Yönetim Sistemi: İletişim İzinlerini Tek Noktadan Yönetin

Next Article

e-BABS: Online Mutabakat Otomasyonu

Related Posts