Skywatch AI: Uçuş ve Süre Bazlı Drone Sigortası

Nedir?

Dünya çapında drone (uçangöz) standartları giderek yaygınlaşırken sigorta şirketleri de boş durmuyor. Skywatch AI, esnek koşullarla drone (uçangöz) sigortası hizmeti veriyor.

Skywatch AI, tamamen drone uçuşlarına odaklanan yeni nesil bir sigorta teknolojisi (insurtech) şirketi. Gerekli risk analizini yaparak uçuş bazlı veya süre bazlı olsun sigortalama yapabiliyor. Eğer drone pilotunun sicili temizse sigortalama ücreti de düşük oluyor. Yani ne kadar az kaza yaparsanız sigorta ücretiniz o kadar düşük oluyor. Bu indirim sigorta poliçesini % 50’ye kadar düşürebiliyor.

Gerçek zamanlı güvenlik uyarıları yapan girişim, pilotlar için uçuş sonrası analizler de sunuyor.

Ücretlendirme & Gelir Modeli

Uçuş başına veya aylık sabit ödemeyle hizmet sunan girişim, sigorta poliçesini 2 dakika içinde özelleştirmeye imkân tanıyor. İç alanlar için de sigortalama yapan yapan Skywatch AI, aylık planda hırsızlık için de koruma hakkı sunuyor.

Uçuş başına ücretlendirme 5 dolardan, aylık ücretlendirme ise 23 dolardan başlıyor.

Yatırım Bilgisi:

Skywatch AI’ın geliştiricisi Voom Insurance, Plug and Play ve Arbor Ventures’ın aralarında olduğu 5 yatırımcıdan toplam 7 milyon dolar yatırım almış. San Francisco merkezli Voom Insurance, mobilite alanındaki araçları sigortalamaya odaklanıyor ve drone’ların ardından scooter ve jet ski sigortalaması yapmak istiyor.

Girişimin kurucuları Ori Blumenthal, Ronny Ahituv ve Tomer Kashi üniversite eğitimlerini İsrail’de tamamladıktan sonra ABD’de girişimciliğe adım atmış.

GirişimlerNet Yorumu:

Dronelar (uçangöz) ticari, hobi ve askeri alanda hızla itibar kazanmaya devam eden araçlar. Katma değeri yüksek bu cihazları kullanabilmek bile başlı başına bir yetenek ve bu yeteneklere duyulan ihtiyaç giderek artıyor. Videolarda yerden yapılan çekimlere yeterince alıştığımız için Drone çekimleri haklı bir popüleriteye sahip.

Ücretlik drone’ların sadece kamera taşıyıcı olarak kullanılmadığını da düşünmekte fayda var. Tarımdan güvenliğe bir çok dikeyde dronelardan faydalanılıyor ve e-ticaretin büyümesi kargo paketi tüketimini arttırdığı gibi drone üretiminin artması da farklı yan endüstrileri besliyor.

Kısacası Skywatch’un sigorta teklifleri tüm drone sahiplerini hedefliyor ve bu pazarda iş yapacak nitelikte. Drone uçurmanın kolay olmaması ve değişken hava koşullarıyla mücadele de işin hassas noktalarından bazıları. Eğer acemiyseniz ve kırılma olasılığı yüksek bir araç uçuruyorsanız neden 5-25 dolara sigortalamayasınız ki?

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Sociality: Tam Teçhizatlı Sosyal Medya Yönetim Platformu

Next Article

İçerik Bulutu Akademi | Youtube

Related Posts