E-Bursum: Türkiye’nin En Büyük Burs Platformu

Nedir?

E-Bursum, adından da anlaşılacağı üzere burs konusuna odaklanan, burs arayanlarla burs verenleri buluşturan bir platform. Mesut Keskin tarafından kurulan girişim 3 yıl içinde 35 milyon TL tutarındaki bursu 10 binden fazla kişiye ulaştırmış. Bu verilere dayanarak da Türkiye’nin en büyük burs platformu olduğunu iddia ediyor.

2015’te başlayan ilk adımları atılan ve 2016’nın Ocak ayında kurulan E-Bursum, öncelikle öğrencilerin burs bulma konusundaki sorunlarını çözmek istiyor. Bir yandan da doğru kişilere burs ulaştırmanın yolunu arayan şirketlere tatmin edici çıktılar sunuyor.

Dernekler, vakıflar veya okulların burs veren olarak başvurabildiği platformda bu kurumlar hakkında detaylı bilgiler de sunuluyor. Yani burs verenler burs arayanları tanırken, burs arayanlar da burs verenleri daha yakından tanıyabiliyor. Burs almaya hak kazanan öğrenciler aynı zamanda mentor eğitimi alma şansına da sahip oluyor.

E-Bursum’da öğrencilerin hayatına dönük ve yurt dışındaki burslar hakkında da bilgiler bulmanız mümkün. Blog tarafı da aktif şekilde çalışıyor. Bir çok kurum ve kuruluşun desteklediği E-Bursum’un kurucusu Mesut Keskin aynı zamanda Ashoka Fellow‘u olarak seçilen Türk girişimciler arasında yer alıyor.

Şubat ayında burs odaklı bir kitlesel fonlama yeniliğini harekete geçirmeye hazırlanan girişime isterseniz şimdiden kayıt olabilirsiniz. Türkiye’nin burs analizi içinse şuradaki rapora göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Engelli.com: Engellilere Dönük Sosyal Sorumluluk Projesi

Next Article

SaaS Fiyatlandırmasında İşinize Yarayacak 11 Bilgi

Related Posts