Effy: Twitter’ın Sesli Olanı

Daha önce de ses odaklı uygulamalardan bahsetmiştim ama Effy için Twitter’ı ses odaklı kopyası dersek sanırım yanlış olmaz.

Tıpkı Twitter’da olduğu gibi sınırlı şekilde (30sn) ileti (ses kaydı) paylaşabiliyorsunuz. Diğer kullanıcılarla takipleşip etkileşime geçebiliyor ve dilerseniz küçük gruplar kurabiliyorsunuz.

Effy, 30 saniyelik sesli iletilerin yanında sesli canlı yayınlar yapmanıza da olanak tanıyor. Çok başarılı olmasa da ses kayıtlarını metine çeviriyor ama en azından sesi dinlemeden önce ne hakkında olduğunu anlayabiliyorsunuz. Diğer iletilere sesli veya yazılı yanıt verebiliyorsunuz.

Uzakdoğu’dan gelen Effy’nin henüz yolun başında olduğunu söylemeliyim ve bu sürecin yumurta-tavuk ilişkisi halinde geçeceği kesin. Diğer yandan bu alanda popüler olan bir uygulama bilmiyorum. Twitter’da şimdilik çok kişinin kullanabildiği ses kaydı gönderme özelliği var ama bunun çok kullanıldığını göremiyoruz.

Özetle henüz bu dikeyde bir kullanıcı alışkanlığı oluşmuş değil ve trollerin bunu çok da tercih edeceğini sanmıyorum. Böyle bir uygulama belki de ses sanatçıları arasında popüler olabilir, ne dersiniz?

Effy‘yi denemek isterseniz App Store’dan veya Google Play’den indirebilirsiniz. Ben kullanıcı adı olarak @firat‘i aldım çünkü en fazla 10 karakter kullanmanıza izin veriyor…

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami