Effy: Twitter’ın Sesli Olanı

Daha önce de ses odaklı uygulamalardan bahsetmiştim ama Effy için Twitter’ı ses odaklı kopyası dersek sanırım yanlış olmaz.

Tıpkı Twitter’da olduğu gibi sınırlı şekilde (30sn) ileti (ses kaydı) paylaşabiliyorsunuz. Diğer kullanıcılarla takipleşip etkileşime geçebiliyor ve dilerseniz küçük gruplar kurabiliyorsunuz.

Effy, 30 saniyelik sesli iletilerin yanında sesli canlı yayınlar yapmanıza da olanak tanıyor. Çok başarılı olmasa da ses kayıtlarını metine çeviriyor ama en azından sesi dinlemeden önce ne hakkında olduğunu anlayabiliyorsunuz. Diğer iletilere sesli veya yazılı yanıt verebiliyorsunuz.

Uzakdoğu’dan gelen Effy’nin henüz yolun başında olduğunu söylemeliyim ve bu sürecin yumurta-tavuk ilişkisi halinde geçeceği kesin. Diğer yandan bu alanda popüler olan bir uygulama bilmiyorum. Twitter’da şimdilik çok kişinin kullanabildiği ses kaydı gönderme özelliği var ama bunun çok kullanıldığını göremiyoruz.

Özetle henüz bu dikeyde bir kullanıcı alışkanlığı oluşmuş değil ve trollerin bunu çok da tercih edeceğini sanmıyorum. Böyle bir uygulama belki de ses sanatçıları arasında popüler olabilir, ne dersiniz?

Effy‘yi denemek isterseniz App Store’dan veya Google Play’den indirebilirsiniz. Ben kullanıcı adı olarak @firat‘i aldım çünkü en fazla 10 karakter kullanmanıza izin veriyor…

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

GrowthClub erken aşama girişim kurucularını veya ekosistem profesyonellerini video görüşmelerle tanıştıran…

Devamını oku

Grain, Zoom üzerinde çalışan ve temelde müşteri/aday görüşmelerinin önemli yerlerini yakalamayı/kaydetmeyi…

Devamını oku

Türkiye’deki girişimleri detaylı şekilde profilleyen ve eğilimleri ölçen StartupMarket, ekosistemi yakından…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami