Fluent: İnternette Gezindikçe Yabancı Dilinizi Geliştirin

Fluent, dil öğrenmeyi internet tarayıcısıyla oyunlaştıran bir girişim. Aslında oyunlaştırma dinamikleri çok yok ancak internette gezindikçe daha fazla dil öğrenmenizi teşvik ederek bu yönde ilerliyor.

Fluent‘i kullanmak için Chrome eklentisini tarayıcınıza kurmanız gerekiyor ve artık bir kelimenin tercümesini görebiliyor, okunuşunu dinleyebiliyorsunuz. Dil öğrenme durumunuzu küçük sorularla test edip, Fransızca gibi bir dilde dişil ve eril kelimeleri öğrenme şansınız da var.

Ayrıca daha iyi öğrenmek için seçtiğiniz kelimeleri öğrenme listenize alabilirsiniz. Öğrenme seviyenize göre bir sayfada öne çıkarılan kelime sayısını da arttırabiliyorsunuz.

Fluent, Gmail, Amazon, Netflix, Youtube, LinkedIn gibi bazı sitelerde kullanıcıyı yormamak adına çalışmıyor. Fluent’in aktif olmamasını istediğiniz siteleri arttırmak da mümkün.

Fluent, şimdilik sadece İngilizce bilenler için Fransızca öğrenmeye yarıyor ama yeni dil seçenekleri için fikrinizi paylaşabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

bitgab, İngilizce öğrenmek isteyenlerin Facebook’u. Siteye üye olduğunuzda tıpkı Facebook’ta olduğu gibi…

Devamını oku

Midas Menkul Değerler, yabancı borsalardan komisyonsuz hisse alımını mümkün kılmak istiyor.... 2012…

Devamını oku

SiteChecker, sitenizin SEO performansını yükseltmek üzere hizmet veren ücretsiz bir analiz aracı. Sadece…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami