Glimpse: 2 Dakikalık Video Sohbet Uygulaması

Nedir?

Glimpse, arkadaşlarınızla veya tanımadığınız kişilerle sadece 2 dakikalık video sohbetler yapmanıza imkan tanıyan bir mobil uygulama.

Android ve iOS platformlarında yer alan Glimpse’te sohbet odalarına katılabiliyor veya kendi sohbet odanızı açıp arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz.

Dün Product Hunt’ta rastlayıp denediğim uygulamanın eğlenceli bir tarafı olduğunu söyleyebilirim. Zira ben girdiğimde çok fazla yeni kullanıcı olmadığı için girişimin kurucularıyla (David Cheng, Mary Googneratne, Brian Li ve Helena Merk) sohbet etme şansı da yakaladım. 🙂

Ardından uygulamada Startup Founders diye bir oda açtım ve girişimin kurucularını da davet ettim. Eğer uygulamaya giriş yaparsanız beni bulabilirsiniz. :)) Belki sizinle de 2’şer dakikalık girişim-cilik sohbeti yapabiliriz. 🙂 Veya yabancılarla İngilizcenizi geliştirmek için de kısa konuşmalar yapabilirsiniz.

Üniversiteyi Bırakıp YC Girişimcisi Oldu

Unutmadan Glimpse’nin yeni bir YC girişimi olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Üstelik girişimin kurucusu Helena, üniversiteyi bırakarak bu işe adım atmış ve bu uygulamayı arkadaşlarıyla sadece 7 günde geliştirmişler.

Glimpse, Korona virüsü korkusu ile evlerden çıkmayanların ve remote çalışanların bu süreçte hızla popülerleştireceği bir uygulama olabilir. Ama sadece 2 dakikalık görüşmenin yeterli olmayacağı da malum ki girişimciler de bunun farkında ve kullanıcılara değer katacak özellikler sunmayı hedefliyorlar.

Dilerseniz Glimpse’in sitesinden uygulamayı indirip hemen deneyebilirsiniz. (Katıldığınız odada bir kişi canlı olursa bildirim alıyorsunuz.)

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

AppSumo (nedir?) kısa süre önce pazar yeri modelini uygulamaya başlamıştı ve Sumo Holding'in kurucusu Noah Kagan…

Devamını oku

Widgate, özellikle sosyal medyada içerik üreten kişi veya kurumlar için ülke ve sektör özelinde içerik…

Devamını oku

Twitter'a özel 'Flood' terimine Türkçe'de ne demek lazım bilmiyorum (tivit zinciri, bilgisel?) ama kısaca…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami