Glimpse: 2 Dakikalık Video Sohbet Uygulaması

Nedir?

Glimpse, arkadaşlarınızla veya tanımadığınız kişilerle sadece 2 dakikalık video sohbetler yapmanıza imkan tanıyan bir mobil uygulama.

Android ve iOS platformlarında yer alan Glimpse’te sohbet odalarına katılabiliyor veya kendi sohbet odanızı açıp arkadaşlarınızı davet edebiliyorsunuz.

Dün Product Hunt’ta rastlayıp denediğim uygulamanın eğlenceli bir tarafı olduğunu söyleyebilirim. Zira ben girdiğimde çok fazla yeni kullanıcı olmadığı için girişimin kurucularıyla (David Cheng, Mary Googneratne, Brian Li ve Helena Merk) sohbet etme şansı da yakaladım. 🙂

Ardından uygulamada Startup Founders diye bir oda açtım ve girişimin kurucularını da davet ettim. Eğer uygulamaya giriş yaparsanız beni bulabilirsiniz. :)) Belki sizinle de 2’şer dakikalık girişim-cilik sohbeti yapabiliriz. 🙂 Veya yabancılarla İngilizcenizi geliştirmek için de kısa konuşmalar yapabilirsiniz.

Üniversiteyi Bırakıp YC Girişimcisi Oldu

Unutmadan Glimpse’nin yeni bir YC girişimi olduğunu söylemeden geçmeyeyim. Üstelik girişimin kurucusu Helena, üniversiteyi bırakarak bu işe adım atmış ve bu uygulamayı arkadaşlarıyla sadece 7 günde geliştirmişler.

Glimpse, Korona virüsü korkusu ile evlerden çıkmayanların ve remote çalışanların bu süreçte hızla popülerleştireceği bir uygulama olabilir. Ama sadece 2 dakikalık görüşmenin yeterli olmayacağı da malum ki girişimciler de bunun farkında ve kullanıcılara değer katacak özellikler sunmayı hedefliyorlar.

Dilerseniz Glimpse’in sitesinden uygulamayı indirip hemen deneyebilirsiniz. (Katıldığınız odada bir kişi canlı olursa bildirim alıyorsunuz.)

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

SuperPeer Nedir? Uzman İsimlerden Video Danışmanlık

Next Article

Story Widget: Sitenize 'Hikâyeler' Özelliği Ekleyin

Related Posts