Günün Girişimleri 2: Luminar Tech, Kamion, Fitbod

Bugün de sizlerle biri yerli olmak üzere toplam 3 girişim paylaşıyorum. Luminar‘ın hikâyesi gerçekten ilgi çekici. Kamion, zamanında kapanan Webnak’ın yolundan gidiyor. Fitbod ise korona sonrası trend olan evde spor girişimlerden..

Keyifli incelemeler…

Luminar: Thiel Fellow’dan 3,4 Milyar Dolarlık Çıkış

Luminar, sürücüsüz araçlar için lazer tanıma teknolojileri (lidar) geliştiren bir girişim. Aslında çok kolay anlatılacak ve hemen başlanacak bir fikir yok ortada. Ama girişimin hikâyesi biraz ilginç.  Girişimin kurucusu ve CEO’su Austin Russell, 18 yaşında üniversiteyi bırakıp Thiel Fellow’a katılıp Peter Thiel’den 100 bin dolar alarak Luminar’ı kuruyor. Evet, bunu yapan çok genç var ama bugün geldiğimiz noktada Luminar, 3,4 milyar dolarlık değerlemeli satışla (SPAC merger) borsaya  açılacak. Luminar bugüne kadar 250 milyon dolar da yatırım almış.

Kamion: Kara Taşımacılığında Verimlilik Platformu

Kamion, şirketlerin kara taşımacılığı ihtiyaçlarını hızlı, güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde karşılamayı hedefleyen bir girişim. Yük verenler ile araç sahiplerini bir araya getiren Kamion, iki taraf için de verimlilik vadediyor. Araç sahipleri daha fazla iş alırken, yük verenler de daha uygun fiyatlarla işini görebiliyor. Girişimin kurucusu Berkay Adlim. Sistemin şu anda ne kadar aktif olduğunu bilmiyorum ancak bu alanda faaliyet gösteren, Hasan Aslanoba’nın yatırımcısı ve eski CEO’su olduğu Webnak, ürün-pazar uyumunu sağlayamadığı için kepenk indirmişti.

Fitbod: Kişiye Özel Antrenman Uygulaması

Fitbod, spor salonlarının kan kaybettiği koronavirüs döneminde popülerleşen antrenman uygulamalarından biri. Kişiye özel spor programı çıkaran Fitbod, mevcut ekipmanlara uyumlu öneriler sunuyor. Normalde yıllık 60 dolar üyelik ücreti olan Fitbod’u ücretsiz deneme süresinden faydalanarak inceleyebilirsiniz. Hem Android hem de iOS uygulamasıyla hizmet evriyor. Ayrıca kıyafet satışı yapıyor ve birisine Fitbod hediye etmek istediğinizde yüzde 25 indirim yapıyor (45 dolar).

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Bugünkü girişimimiz Articoolo’nun iddiası yapay zekâ destekli teknolojisiyle güzel yazılar yazmak. Bir insanı…

Devamını oku

GrowthClub erken aşama girişim kurucularını veya ekosistem profesyonellerini video görüşmelerle tanıştıran…

Devamını oku

LinkedIn Premium Fiyatı & %60 İndirim Fırsatı LinkedIn Premium fiyatı biraz(!) pahalı. Özellikle Türkiye…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami