Günün Girişimi v2’den Merhaba!

Merhaba,

Hatırlarsanız uzun zaman önce girişim incelemelerimi paylaştığım Günün Girişimi diye bir e-posta grubu kurmuştum. Çeşitli sebepler yüzünden inişli çıkışlı bir seyir izledi ama takipçi sayısı da zamanla arttı. Son ara verişimden sonra biraz çalıştım ve hem yeni girişimleri takip edip yazmayı sevdiğim için hem de gelen talepleri karşılamak için Girisimler.net’i yayına almaya karar verdim.

Amacım,Geleceği Görenler‘de bahsettiğim gibi Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimine biraz daha katkı sağlamak ve ekosistemin kalıcı bir hafızasını oluşturmak.

İçinde Neler Var?

GirişimlerNet, tıpkı eposta grubunda olduğu gibi her gün yeni bir girişim tanıtımını sabah 8:00‘de eposta abonelerine gönderecek. (Sadece haftaiçi.)

Her tanıtım sayfasında kısa bir açıklama ve bir tarihçe (zaman tüneli) olacak. Böylece her girişimin hikâyesini tek bakışta görebileceksiniz. Aslında sadece girişimler değil, ekosistemin tüm paydaşları onlarca farklı kategori altında kendi sayfasını oluşturabilecek ama anasayfada ve eposta grubunda girişimler ön planda olacak. (Siz de hemen hikâyenizi gönderebilirsiniz.)

Webrazzi veya Egirişim gibi günlük sıcak haber yayını yapmayacağımı da peşinen söyleyeyim. Sadece girişimciliğe dair yazılarımı buraya kaydırabilirim. Yukarıda da dediğim gibi asıl amacım kalıcı kaynak niteliğinde sayfalara odaklanmak.

GirişimlerNet’e Nasıl Destek Olursunuz?

Bu işi halen gönüllü olarak yapıyorum ama zaman maliyeti inkâr edilemez. Sunucu (hostgator), eposta (mailerlite) ve Jetpack Premium masraflarını saymıyorum bile.

Dolayısıyla hem zaman maliyetini azaltmak hem de motivasyon olması için Patreon’da destek sayfası açtım. Sadece 1$/ay ödeyerek eposta grubunun ve sitenin ayakta kalmasına destek olabilirsiniz.

İsteyen daha fazla ödeyebilir ama öğrencilerin bile düşünmeden destek olabilmesini istedim. Zaten 1 dolardan da kesintiler olacak, bana ne kalacağını bilmiyorum bile…

Destek olanlarla Patreon grubunda fikir alışveriş yapmak istiyorum ve destekçi isimlerine Teşekkür sayfasında yer veriyorum ve Twitter hesabından duyuruyorum.

GirişimlerNet’e içerik eklemeniz (kişisel sayfanızı bile eklebilirsiniz), paylaşım yapmanız ve yorum paylaşmanız da beni pekâla memnun edecektir. Şimdiden çok teşekkürler.

Daha fazla detay için Kategoriler ve Özelllikler yazılarına göz atabilirsiniz.

*Hala bilmeyenler için Eylül 2018’de Webrazzi’den tamamen ayrıldığımı paylaşayım. Şu anda serbest yazar/danışman olarak çalışıyorum ve yüksek lisans tezimi bitirmeye çalışıyorum. Bkz: firatdemirel.com

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Codefiction

Next Article

Girişimler.Net'in Kategorileri

Related Posts