Günün Girişimleri 13: BounceCast, One Pager, Block Party, QApop

BounceCast (Günün Fırsatı)

Bounce Cast, ses kaydı yapmanızı ve bu kayıtları kesip düzenlemenizi, farklı formatlarda kaydetmenizi sağlayan bir masaüstü uygulaması.

Mac OS X 10.7 veya Windows 7 üzeri işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz Bounce Cast ile podcastlerinizi daha profesyonel bir formata taşıyabilir, istenmeyen tipteki sesleri otomatik olarak ayıklayabilir, rezonans ve EQ optimizasyonu yapabilirsiniz.

Audacity, GarageBand veya Logic Pro X alternatifi olan bu araç elbette önemli uygulamalar kadar detaylı özellikler sunmayabilir ancak AppSumo fırsatıyla sadece 59$ ödeyerek Premium plan ömür boyu sahip olabilirsiniz. Ücretsiz kullanımla ürünü test etmeniz de mümkün.

One Pager

OnePager VC, girişimlerin yatırımcılar için tanıtım sayfası oluşturmasını sağlayan bir araç. Adından da anlaşılacağı üzere tek sayfalık bir sayfa oluşturmanıza olanak tanıyor ve bu sayfada girişiminizi ve ekibinizi tanıtıp, yatırımcı sunumunuzu ve tanıtım videonuzu ekleyebiliyor, yatırım beklentinizi detaylı şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Ayrıca yatırımcı ve danışman ekibinizi de sayfanıza gösterme şansınız var. OnePager VC, bu haliyle ikâme edilemeyecek bir şey değil ama ilerleyen dönemde ekleyecekleri özellikler işin rengini değiştirebilir. Zaten OnePager VC, Open Scout adlı bir girişimin yan projesi olarak geliştirilmiş. Open Scout da girişimcileri yatırımcıları ilgi alanlarına göre eşleştiren bir hizmet.

Örnek olarak onepager.vc/girisimlernet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Girişiminize özel linki isterseniz belli e-postaların görebileceği şekilde paylaşma şansınız da var. Diğer güzel bir detay da sayfanız görüntülendiğinde eposta ile bildirim alıyor olmanız. Yoğun zamanlarda sıkıcı olabilir ama ilgiyi görmek için de güzel bir fırsat.

Block Party

Block Party, Twitter’ı daha verimli(?) kullanmak için geliştirilen bir araç. Sizden bahseden iletileri (mention) filtrelemenizi sağlıyor.

Özellikle popüler bir ‘tweet’ attıktan sonra gelen ileti bombardımanı rahatsız edici olabiliyor ve Block Party bu derdi çekenlere merhem olmak istiyor.  Block Party’yi filtrelemelerde sınırlı olarak ücretsiz kullanabilirsiniz ama tam anlamıyla verim almak için aylık 12$ ödemeniz gerekiyor. Yıllık ödemede ise aylık tutar 10$’a düşüyor.

Qapop

Quora’dan hedefli/anlamlı trafik çekmenin mümkün olduğunu biliyoruz. Hatta Quora’da pazarlama yapma üzerine indirimli ve güzel bir ekitap paylaşmıştım. Qapop da Quora’daki en popüler soruları bularak trafik çekmenize yardımcı oluyr.

Qapop ile istediğiniz anahtar kelimelere göre popüler ve hiç yanıt almayan soruları listeleyip, en çok görüntülenme ve yanıt alanları nasıl alabileceğini gösteriyor. Ayrıca çeşitli aksiyonlara göre bildirim almanız ve sorulara yapay zekâ desteğiyle otomatik cevap üretmeniz de mümkün.

Ücretsiz kullanmaya başlayabiyeceğinz Qapop’un daha fazla fayda sağlayan ücretli planları yıllık 99 dolardan başlıyor. Lakin girişimin eposta bildirimlerine üye olursanız dönem dönem gelen ömürlük fırsat (lifetime deal) veya indirim fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Günün Girişimleri 12: Struppy, Email Meter, Grapevine, Delt AI

Next Article

Günün Girişimleri 14: Sheer SEO, CodePrints, Coworksurf, Ecologi

Related Posts