Günün Girişimleri 3: Wordplay, Turan, Köstebek, Fimple

WordPlay (Günün Fırsatı)

Wordplay de yapay zekâ ile metin yazan bir araç. Tek anahtar kelimeyle uzun yazılar (1500 kelimenin üzerinde) yazabileceğini iddia eden girişim içerik üretim gücünüzü 10’a katlamayı vadediyor.

Örnek metinlere site üzerinden erişebilir, 30 gün para iade garantisiyle aylık 29$’a 50 bin kelime yazma hakkı elde edebilirsiniz demek isterdik ama yoğun ilgi nedeniyle abone alımı 15 Haziran’a kadar durdurulmuş. Ama başlıktan da anlayacağınız üzere biz ömürlük fırsat ile ilgileniyoruz ve bir kez 99 dolar ödeyerek ayda 7500 kelime yazma hakkını satın alabilirsiniz.

Bu alandaki 13 farklı ürünü kısaca şu yazıda incelemiştik.

Turan

Turan, Türk Devletlerini hedefleyen yeni nesil bir finans uygulaması. Bu yönüyle ‘milliyetçi’ diyebileceğimiz uygulama, Türk Devletlerinde yaşayan tüm kullanıcılara ulaşarak hayatları kolaylaştırmayı hedefliyor. Henüz uygulama hakkında daha fazla detay yok ama sitede Türkçe, Rusça ve Azerbaycan Türkçesi ile açıklamaları görmek mümkün.

Uygulamayı ilk kullananlardan olmak isterseniz turan.app adresine e-posta adresinizi bırakabilirsiniz. Uygulamanın kurucusu ve CEO’su daha önce Webrazzi’den çalışma arkadaşım olan, ve son olaran Ozan SuperApp’de COO görevini üstlenen Özgür Bayraktar.

Köstebek

Köstebek, kullanılmayan elektronik cihazların doğaya zarar vermesinin ve içindeki değerli madenlerin kaybolmasının önüne geçmek isteyen çevreci bir sosyal girişim.

Doğaya zarar veren atıkları ve yerin altında kalan milli gelirini gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen Köstebek, geri dönüşüme katılan tüketicilere puan ve karşılığında ödül kazandıran bir iş modeliyle çalışacak. Henüz kapalı test aşamasında.

Fimple

Günün ikinci finansal uygulaması Fimple OS, hizmet olarak finansal yetenekler sunan bir platform. Başta bankalar olmak üzere finansal çözüm sunan veya sunmak isteyen tüm kurum ve kurumlara dokunuyor ve bulut tabanlı finansal yetenekler kazandırıyor.

Özelleştirilebilir olmasıyla farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen Fimple’ın arkasında da finans sektöründen gelen iki deneyimli isim var; Mücahid Gündebahar ve Abdurrahman Çınar.

Total
2
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

KonnectzIT: Zapier Alternatifi Otomasyon Aracı (Fırsat)

Next Article

Günün Girişimleri 4: Blisk, PowerDev, Dorik, Reform

Related Posts