Günün Girişimleri 7: Dukaan, Firefox Relay, Skipp, Legizi

Dukaan (Günün Fırsatı)

Dukaan, internette bir ‘dükkan’ açmanızı sağlayan bir e-ticaret altyapısı. Sade arayüzünün arkasında kişiselleştirilebilir temalar, %99.5 sunucu verimliliği (uptime), 45’ten fazla 3. parti eklenti, pazarlama ve indirim araçları ve %0 işlem ücreti var.

Mobile duyarlı bir websitesi açmanızı ve bunu mobil uygulamaya çevirmenizi de sağlayan Dukaan, normalde yıllık 100$ gibi çok uygun bir ücrete sahip. Lakin AppSumo ile tek seferlik 49$ dolar ödeyerek 1 mağaza hesabı açmanız mümkün. Bir e-ticaret sitesinden kazanabileceğiniz tutarlar düşünüldüğünde gerçekten büyük bir fırsat ama ödeme tarafında şimdilik Stripe ve Paypal entegrasyonu olduğunu eklemeden geçmeyeyim.

Firefox Relay

Firefox Relay, e-postanızı maskeleyerek pazarlama e-postalarını filtreleyen bir Mozilla Firefox ürünü. Sadece işinize yarayacak e-postaları size ulaştırarak reklam/bilgi bombardımanına ‘dur’ diyor. Makselediğiniz e-postaları/üyelikleri sonradan yönetebiliyorsunuz.

Firefox hesabınızla giriş yapıp Relay eklentisini de ekleyerek ücretsiz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz ama ücretsiz hesap 5 maskeleme ile sınırlı. Sınırsız maskeleme imkânı sunan ücretli hesap ise şu anda Türkiye’de aktif değil. ABD ve Avrupa’nın genelinde kullanıma açık. Aylık ücreti  0.99$.

Skipp

Skipp, uzaktan ekip kurmayı kolaylaştıran bir insan kaynakları girişimi. Kendini ‘TaaS’ yani ‘Talent-as-a-Service’ olarak tanıtan Skipp, sadece yazılımcı değil, UX/UI, tasarıcı, ürün ve proje yöneticileri bulmanıza imkân tanıyor.

Skipp, çift yönlü hizmet veriyor yani işverenlere yetenekleri sunarken, iş arayanların da işlere başvurmasını sağlıyor. İşe alımı ise tek tıkla gerçekleştirilebiliyor ve Skipp, dağıtık takımlara ödeme yapma işini kolaylaştırıyor.

Legizi

Legizi biraz duygusal bir girişim; sevdiklerinize son mektubunuzu yazıp ulaştırmanıza aracılık ediyor. Tabii siz sevmediklerinize de son bir mektup göndermek isteyebilirsiniz, hatta son mektubunuzu halka açık olarak da paylaşabilirsiniz.

Bekir Güzeller tarafından geliştirilen uygulama vefat durumunu nasıl teyit ettiğini websitesinde ve uygulama açıklamasında maalesef paylaşmamış ve söz konusu son mektup veya miras bırakma olunca bu tür uygulamalara güvenmenin pek kolay olmadığı da malum.

Total
4
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Açık Kaynak Partisi: İnternetçiler Nasıl Parti Kurar?

Next Article

İş Fikri: Shopify Mağazası Alıp Satmak

Related Posts