Hemen İş: Konum Tabanlı İş ve İşçi Bulma Platformu

Hemen İş Nedir?

Hemen İş, adından da anlaşılacağı üzere iş arayan ve iş verenin ilanları en hızlı şekilde buluşturmak isteyen konum tabanlı bir girişim. Web sitesinin yanısıra Android ve iOS uygulamalarıyla hizmet veriyor ve hem iş verenler hem de iş arayanlar harita üzerinde listeleme yapabiliyor.

Mayıs 2019’da kurulan Hemen İş, 1-45 gün arasında listeleme yapmanıza izin veriyor ve iş detaylarını maaş bilgisine kadar ayrıntılı olarak girebiliyorsunuz. İş aradığınızı da duyururken de özgeçmiş bilgilerinizi detaylı şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Ücretlendirme / Gelir Modeli:

Kullanıcılar Hemen İş platformunda bireysel veya kurumsal şekilde ilan oluşturabiliyor. Bireysel kullanıcılar iş arama ve iş verme ilanlarını tamamen ücretsiz olarak yapabiliyor ama kurumsal ilanlar için maalesef ücretlendirme detayı paylaşılmıyor.

Yatırım Bilgisi:

Hemen İş, özel istihdam bürosu lisansına sahip NET Danışmanlık‘ın bir iştiraki olarak hizmet veriyor. Herhangi bir yatırım veya teşvik bilgisi paylaşılmış değil.

Bu Girişim Tutar mı?

Hemen İş, rekabetin yüksek olduğu bir alanda çok da zengin olmayan bir portföy ile hizmet veriyor. Harita tabanlı sistem aramayı kolaylaştırıyor ancak ilan ve profil detaylarındaki eksiklikler göze çarpıyor ve platformun değerine olumsuz etki yapıyor. Daha fazla kullanıcı çekmek için bence en çok dikkat edilmesi gereken detay ilanların içeriği.

Diğer yandan uzaktan yapılabilecek işler için tasarlanan “remote” butonu oldukça anlamlı. Tabii bu durumda konum anlamsız bir parametre haline geliyor. ‘Akıllı Sıralama’ ile iş ilanlarını fiyata, puana veya yayınlanma tarihine göre sıralayabiliyorsunuz. 

Kurumsal kullanıcı kazanmına dönük yeterli yönlendirme yapılmaması da bence önemli eksiklerden biri. Zira girişimin tek gelir kanalı kurumsal taraf gibi duruyor.

Girişimin birkaç aylık olduğunu düşünürsek ilerleyen aylarda eksiklerini kapatarak kalıcı olma yolunda ilerleyeceğini düşünüyorum.

.

.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Retorio: İşe Alım ve Satış Başarısını Artıran Yüz Tanıma Teknolojisi

Next Article

Goyomod: Pazar Yeri Entegrasyonlu Yeni E-ticaret Platformu

Related Posts