HerGünÖğren: Nitelikli Video Eğitim Serileri

Nedir? Nasıl Çalışır?

HerGünÖğren, bilgiyi merkeze alan bir eğitim girişimi. İş hayatına dair önemli konuları kısa videolarla öğreten HerGünÖğren, şu anda 8 tane ve birbirinden önemli eğitim serisi sunuyor. Her seri 21 video dersten oluşuyor ve “Episodic Learning” (zamana yayılan öğrenme modeli) uygulanıyor. Yani eğitim videoları bir arada değil, 21 gün boyunca sırayla e-posta adresinize gönderiliyor.

Ozan Dağdeviren ve İnanç Ayar tarafından kurulan girişimin verimsiz sınıf içi eğitimlerine ve kötü tasarlanmış e-öğrenme çözümlerine medyan okuduğunu söyleyebilirim. Yüzlerce saatlik okumalardan ve iş tecrübesinden süzülen bilgi birikimini paylaşmaları gerçekten çok kıymetli.

Gelir Modeli ve Ücretlendirme:

HerGünÖğren hem kurumsal hem de bireysel olarak eğitim paketleri sunuyor. Bireysel eğitim paketleri serisi başına 499 TL ve tek başınıza takılıyorsunuz.

Kurumsal eğitim paketleri içinse teklif almanız gerekiyor ve HerGünÖğren ekibi size serideki her videonun açılma ve izlenme oranlarını, izleyicilerden toplanan NPS (memnuniyet) ölçümünü vb. istatistikleri paylaşıyor.

GirişimlerNet Yorumu:

Ben de bu eğitimlerden birini daha ucuz bir tutara almıştım ve çok fazla vakit harcamadan yeni şeyler öğrenmemi sağladı. Elbette Udemy eğitimleri gibi düşük ücretli değil ama HerGünÖğren’deki videoların üretilmesi için çok daha fazla emek ve zaman sarfedildiğini söyleyebilirim. Özellikle kurumsal şirketlerin göz atmasında büyük fayda var.

Ek olarak Twitter’da Ozan Dağdeviren ve İnanç Ayar‘ı takip etmenizi de öneririm. Benim de konuk olduğum İnanç Ayar’ın bilgi dolu podcast’ini de eklemeden geçmeyeyim.

Yatırım / Destek?

HerGünÖğren herhangi bir yatırım veya destek almadı. Tamamen öz kaynaklarla kurulan ve kendi başına büyüyen bir girişim.

İstatistikler:

HerGünÖğren’in şu anda büyük kurumsal şirketler de dahil olmak üzere 20 müşterisi ve 8 eğitim serisi bulunuyor.

Kronoloji:

Şubat 2017: HerGünÖğren fikri Ozan Dağdeviren ve İnanç Ayar tarafından hayata geçirildi. Girişimcilerin kuruluş hikâyesini anlattıkları videoyu şurada izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

AirCar: Otonom Elektrikli Uçan Araba

Next Article

Röportaj: Fatih Acet - Yurt Dışında ve Uzaktan Çalışmak

Related Posts