heybooster: E-ticaret verilerini yapay zeka ile birleştiren platform

Ocak 2021’de Şahin Seçil ve Neslihan Emikoğlu tarafından kurulan heybooster, Startup Wise Guys’tan aldığı erken aşama yatırım ile ürün geliştirme süreçlerine başladı. Kısa sürede MVP’sini hazır hale getiren girişim, e-ticaret markalarının veri analiz süreçlerine hız katıyor.

Markalar tarafından her gün düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gereken metrikleri ve raporları yapay zeka ile analiz eden heybooster, sunduğu içgörüler ile markaların daha fazla kazanmalarına ve ROI artışına destekler sunuyor.

E-ticaret markalarına sundukları danışmanlıklar ile sektörde başarıya ulaşan kurucu ortaklar, tüm sürecin kullanıcı dostu bir tool ile yürütülebilmesi için heybooster üzerine çalışmaya başladı. Bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkan heybooster platformu, 5 dakikalık kısa bir kurulum sürecinin ardından kullanılmaya başlanabiliyor.

Markaların gelirlerine etki eden metriklerin tamamını tespit edebilen heybooster algoritmaları, önemli bir değişiklik meydana geldiğinde mail yoluyla kullanıcıya bilgi verebiliyor. Aynı zamanda stoğu bitmiş ürünlere reklam göstermeye devam etmek, en çok trafik alan sayfaların yavaş yüklenmesi gibi senaryolar da platform aracılığıyla çözülüyor.

heybooster tarafından sunulan özellikler:

 • SEO Insights
  Bir e-ticaret markası için en kritik konulardan biri olan SEO, heybooster ile kolaylaşıyor. Markalar; potansiyeli yüksek anahtar kelimeleri platform üzerinden keşfedebiliyor, takiplerini kolayca gerçekleştirebiliyor.
 • Marketing Alerts
  Pazarlama stratejileri için önemli olan beklenmedik değişiklikler ve çok daha fazlasını günlük mail ve Slack bildirimleri ile anında öğrenmek mümkün.
 • KPI Tracking
  Yapay zeka desteği ile birlikte marka hedeflerine ne kadar yakın olduğunuz, gidişat gibi detayları görmek kolaylaşıyor.
 • Executive Reports
  İletişim kanallarının performansı, geri dönüş oranlarındaki değişiklikler ve çok daha fazla veri tek bir ekranda, tek bir raporda sunuluyor.
 • Product Insights
  En çok tercih edilen ürünler, bu ürünlerin stok bilgisi gibi birçok veri birden fazla platformdaki raporlardan derlenerek heybooster’da bir araya geliyor.
 • Paid Ads Insights
  Google ve Meta platformlarında yayınlanan reklamlarla uyumlu olan Paid Ads Insights, bu reklamların optimize edilmesini mümkün hale getiriyor. Böylelikle pazarlama bütçelerinde avantaj elde ediliyor.
 • Peak Hours
  Potansiyel müşteriler için en çok tercih edilen ürünlerin istediğiniz saatlerde ön plana çıkarılması Peak Hours ile gerçekleştiriliyor. Böylelikle satışların arttırılması hedefleniyor.

Aylık üyelik modeli ile gelir eden girişim, sektörün önde gelen markalarının pazarlama bütçelerine büyük katkılarda bulunuyor. Adverity, Qlick gibi rakip platformlara kıyasla ekstra danışmanlık hizmeti benzeri ücretler de heybooster’da alınmıyor.

Girişimin gelecek hedefi ise her gün on binlerce e-ticaret markasının kullandığı, tüm veri analizlerini tek bir ekrandan yönetebildiği bir platform haline gelmek.

heybooster hakkında daha fazla bilgi almak için: https://www.heybooster.ai/

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Homster: Yapay zeka ile dakikalar içerisinde ev tasarımı

Next Article

Some Carbon: Baca gazından alternatif yakıtlar geliştirmek

Related Posts