HouseParty Nedir? Nasıl Kullanılır?

Nedir? Nasıl Kullanılır?

House Party, sosyal deneyimini yüzyüze görüşmeyle buluşturan bir girişim. Aslında yüz yüze tabiri tam anlamını taşımıyor çünkü birebir buluşma yerine görüntülü görüşmeyle arkadaşlarınıza ulaşıyorsunuz. Arkadaşlarınızın konuşmaya hazır olduğunu uygulama üzerinden görüp hemen kendileriyle iletişim kurabiliyorsunuz.

HouseParty ekibi kısaca Skype gibi uygulamaların sunduğu aynı anda çok kişiyle görüşme özelliğini alıp daha sosyal bir boyuta taşımış. Binlerce arkadaşla tek taraflı iletişim yerine az arkadaşla daha samimi, yüz yüze iletişim kurmayı öneriyorlar. Ayrıca arkadaşlarınızla bazı oyunları da uygulama üzerinden oynayabiliyorsunuz.

HouseParty Nasıl Kullanılır?

Android, iOS, MacOS ve Chrome uygulamaları olan HouseParty‘ye bağlandığınızda isterseniz kameranızı kapatarak da iletişim kurabiliyorsunuz. Facebook’tan veya isimle arayarak arkadaşlarınızı kendi grubunuza ekleyebiliyorsunuz.

Gelir Modeli / Ücretler:

Uygulama üzerinde ücretli bir özellik göremedim ama uygulama içi reklam ve özellikler üzerinden para kazanması sürpriz olmayacaktır.

Kurucular:

Ben Rubin, Itai Danino, Sima Sistani

Yatırım / Destek Aldı mı?

Beş yatırım turuyla bugüne dek Sequoia Capital, Greylock Partners, Entrée Capital gibi yatırımcılardan toplam 70,2M dolar yatırım toplamış. House Party’nin geliştiricisi aynı zamanda bir dönemin popüler canlı yayın uygulaması Meerkat’i de geliştiren Life On Air. Meerkat, 2016 yılında AppStore’dan kaldırılmıştı.

Kronoloji:

  • San Francisco’da Şubat 2016 yılında kuruldu.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Time Is Ltd: Çalışma Verimliliğini Artıran Girişim

Next Article

LaunchGood: Dikey Bir Kitlesel Fonlama Platformu

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: