İade Al: Trendyol, Hepsiburada vb. Para İadesi – 15 TL Bonus

iadeal.com, para iade siteleri arasına katılan yeni bir girişim. Yani alışveriş yapacağınız siteye iadeal.com üzerinden gittiğinizde her alışverişte belli yüzdelerde nakit tutarı hesabınıza yatırılıyor. Üstelik üye olunca 5 TL, ilk alışverişte 10 TL bonus kazanıyorsunuz.

Bir de reklam geliri tarafı var ki ondan da aşağıda ayrıca bahsedeceğim. Ayrıca klasik indirim kuponlarına da site üzerinden erişebildiğinizi belirteyim.

İadeAl Nasıl Çalışır?

İadeAl ile geri ödeme kazanmak için öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Hızlıca üye olduktan sonra tek yapmanız gereken alışveriş yapacağınız markaların sitesine İadeAl üzerindeki linke tıklayarak gitmek.

Hangi sitelerin anlaşmalı olduğunu görmek için arama yapabilirsiniz ama İadeAl’ın Chrome eklentisi bu sorunu çözüyor ve anlaşmalı markaların sitesine girer girmez bir İadeAl bildirimi kazanabileceğinizi söylüyor.

 

Hangi Markalar Var?

Üyelerine internet üzerinden yaptıkları alışverişlerden para iadesi kazandıran İadeAl, modadan elektroniğe, market alışverişinden tatile kadar birçok farklı kategoride 200’e yakın anlaşmalı markayla çalışıyor. Trendyol, Gittigidiyor, LC Waikiki, Morhipo, Modanisa, Avansas gibi popüler e-ticaret sitelerinin yanısıra Shutterstock, Adobe, Depositphotos, Envato Market gibi dijital ürün siteleri de İadeAl’de kendine yer buluyor.

Kazanç Yüzdeleri Nasıl?

Anlaşmaları markalarda bazen sabit bir oran kazandıran İadeAlİadeAl, bazen de kategorilere göre farklı yüzdeler kazandırabiliyor. Örneğin Trendyol’da Trendyol Milla kategorisinde %5.25, elektronik kategorisinde ise %1,35 iade kazanıyorsunuz. İade tutarları belli bir tutara ulaştığında da kazancınız banka hesabınıza yatırılıyor.

Dijital ürünlerde  %62.25’e kadar çıkabilen iade oranı genelde %5 civarında ama %1’in altında kazandıran anlaşmalı mağazalar da var.

Reklam Geliri Nedir?

İadeAl‘da kendi aışverişlerinizden belli oranlarda iade kazanırken bir de reklam geliri kazanma şansınız var. Bunun için yapmanız gerekense size özel oluşturulan davet kodunu arkadaşlarınızla paylaşmak. Arkadaşlarınız sizin linkinizden üye olup alışveriş yaptığında siz de sürekli ve sınırsız reklam geliri kazanma yoluna girmiş oluyorsunuz.

İadeAl, ne kadar kazanabileceğinizi tahmin etmeniz için de aşağıdaki gibi bir hesaplama aracı yapmış. Aşağıdaki hesap biraz fazla sayılabilir ama eğer aylık 950₺ alışveriş yaparsanız ve davet ettiğiniz 300 üye aylık ortalama 950₺ alışveriş yaparsa, ortalama %5 iade oranı üzerinden her ay 1,116 lira kazanabilirsiniz.

Hesabıma Nasıl Para Çekerim?

İadeAl‘dan para almak için öncelikle adınızı ve IBAN bilginizi profilinize eklemeniz gerekiyor. Sizin üzerinden yapılan her alışverişte kazandığınız para iadeleri ve arkadaşlarınızın yaptığı alışverişlerden kazandığınız reklam gelirleri minimum 50 TL olduğunda paranızı hesabınıza çekebilirsiniz.

Profilinizin özet bölümünde ise tüm ödenen, onay bekleyen ya da banka hesabına yatırılmayı bekleyen tutarları görebilirsiniz. İadeAl, 5₺ ‘hoşgeldin bonusu’ ve 10₺ ‘alışveriş bonusu’ veriyor. Eğer isterseniz reklam gelirinizin davet ettiğiniz üyeye aktarılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

İadeAl’ın Kurucuları Kim?

15 yıl Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında beyaz yakalı bir yönetici olarak çalışan Serpil Özyurt, İadeAl’ın kurucu ortağı ve CEO’su. Diğer ortaklar ise Yavuz Özyurt ve Caner Lenger.

Alternatif?

Bu modelin e-ticaret alışverişlerinin yükseldiği bir dönem Türkiye için oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz. Dünya çapında Rakuten’in sahibi olduğu Ebates gibi geri ödeme platformu da var ki o da aynı mantıkla çalışıyor. Dünya markalarından geri ödeme kazamak için şuradan üye olarak 30$ bonus kazanabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

No Rules Rules: Netflix'in Kitabı Ön Sipariş'te

Next Article

Hafta Özeti 5: Covid19'e Özel İş Fikirleri, Wired'ın 25 Makalesi...

Related Posts