IndieData: Tablolar Halinde Satılık Veri Setleri (İndirim)

Indie Data, özellikle içerik odaklı iş yapmak isteyen bağımsız girişimcilerin işine yarayacak veri setleri satan bir kanal. Farklı türdeki içerik setlerini tablo halinde satın alabilir veya istediğiniz veri setinin toplanması için talep oluşturabilirsiniz.

IndieData’da şu anda satın alabileceğiniz, fiyatı 20 dolar ile 500 dolar arasında değişen 5 farklı veritabanı var. Bunlar neler derseniz;

  • Şirketler/Girişimler: 30 binden fazla satır ve 16 sütun
  • Girişim Araçları: 490’dan fazla satır ve 9 sütun
  • Şeffaf(açık) Girişimler: 67 satır, 7 sütun
  • Kitaplar: 5 binden fazla satır, 7 sütun
  • Eğitimler: 5 binden fazla satır, 11 sütun

Bu veriler sizin işinize yaramıyorsa kendi istediğiniz veri setine sahip olmak için IndieData’dan özel destek de alabilirsiniz. Buradaki verilerle ne yapacağınız ise sizin hayalgücünüze kalmış. Söz konusu dikeylerde farklı içerik siteleri oluşturabilir, bu verileri işini geliştirmek, müşteri bulmak için kullanabilir veya bu listeleri filtreleyerek siz de satabilirsiniz. 🙂

Bir ek işe (yan proje / side project) hemen başlamanızı sağlayacak bu siteyi daha önceden tanımayı isterdim. Çünkü kitap arşivi olarak açtığım popularbooks.net için kesintisiz bir kaynağım olurdu. Şu anda Popular Books içinde 300+ kitap var ve bunları farklı sitelerdeki listeler üzerinden toplattım ve bir noktada kaldı. Elbette verilerin girilmesi ayrı bir iş ama hazır listenin olması bu noktada büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gelelim indirime… FIRAT10 kodu ile %10 indirimle yukarıdaki veri setlerini satın alabilirsiniz. Bu da 500 dolarlık bir verisetinde 50 dolar yapar. O 50 dolar ile de AppSumo‘dan güzel bir ürün alabilirsiniz. :))

Total
8
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

State of Remote Work: Uzaktan Çalışma 2020 Raporu

Next Article

Remote Workly: Uzaktan Çalışanlar İçin Asenkron Video Toplantılar

Related Posts