Indie Founders’ Club: Yetenekli Bağımsız Girişimcilerle 1e1 Tanışma Kulübü

Indie World Wide, dünya çapında bağımsız girişimcileri dijital ortamda video buluşmalarla bir araya getiren bir organizasyon. Kısa süre öncesine kadar ücretli grup buluşmaları organize eden girişim, yeni sunduğu Founders Club bölümüyle artık bire bir buluşmalar da organize etmeye başladı.

Founders’ Club

Tıpkı Lunchclub gibi çalışan ama daha dikey ve özel bir grup olan Founders Club, tamamen bağımsız (indie) tarzda çalışan girişimcilere odaklanıyor. IWW’nin kurucusu Anthony Castrio, aynı zaman dilimindeki ve aynı seviyedeki girişimcileri buluşturmayı düşünse de bu konuda esneklik payı var. Diğer yandan bu kulübün de IWW’nin ana işleyişinde olduğu gibi ücretli olduğunu da paylaşıp detaylara geçeyim.

Neden 60 Dolar Verdim?

Şu ana dek 150’den fazla bağımsız geliştiricinin katıldığı kulübe ben de hemen dahil oldum ve 1 yıl için 60 dolar ödedim. Bana ‘çılgınsın’ diyebilirsiniz ama bu kararı vermemin 3 geçerli nedeni var;

1) Benim yapmak istediklerimi yapmış kişilerin deneyimlerinin çok önemli olduğunu biliyorum ve bunun bir bedeli olduğunu kabul ediyorum.

2) Sistem 1 yıl boyunca yeni bir kişiyle tanışmamı sağlayacak ve 52 haftalık takvimi düşündüğümüzde toplantı başına yaklaşık 1$ ödemiş olacağım. Bu bedel söz konusu iş için o kadar ucuz ki, bazı arkadaşlarıma ‘1 dolara eposta bile atmam’ dedim. Yani benim için bana uygun bir kişiyle randevu ayarlanması elbette 1 dolardan çok daha fazla eder. Hele bu görüşmelerden çıkarabileceğim sonuçları düşünürsek, paha biçmek bile zor olur.

3) Founders Club fiyatının 80 dolara çıkacağını gördüm. 🙂 Evet, daha ucuz fiyatı kaçırma korkusu yine gücünü gösterdi ama 2 numaralı gerekçemi düşününce yine de bu kulübe katılırdım diye düşünürdüm. Sadece sabaha bırakmamış oldum.

Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız daha şanslısınız çünkü kulübe katıldıktan sonra Anthony ile tanıştım ve %25 indirim aldım. Yani siz 15 dolar indirimle, yıllık 45$ karşılığında bu kulübe katılabileceksiniz. Üyelik bedeli de kısa süre sonra 80 dolara çıkacak. Anthony,  uygun eşleşme olmadığında bazı haftaların pas geçilebileceğini söyledi ama bunun nadiren olacağını da ekledi.

Founders’ Club’a katıldığınızda özel bir Slack kanalına da dahil olacaksınız ki bu grup da kendi işlerinizi büyütmeniz için güzel bir fırsat sunuyor.

15 dolarlık indirim kodunu almak için Patreon’da 1$ destekle GirişimlerNet’e destek vermenizi rica edeceğim. Bu sayede hem daha fazlasını yapmaya devam edebileceğim. 😉

Bu içerik Patreon destekçilerine özeldir. Destekçi olmak aşağıdaki butona tıklayın.

Eğer İngilizce’nizin yeterli olmadığını düşünüyorsanız ingilizce.org’u takip etmenizi öneririm. Yok eğer ben para vermem derseniz IWW’nin Youtube kanalını ve podcastini ‘sömürmenizi ‘tavsiye ederim. Çok güzel tecrübe paylaşımları var. Dikkatimi çeken bir bölümü aşağıya bırakıyorum. 😉

– IWW Founders’ Club’ı Product Hunt’ta incelemek/desteklemek için şöyle buyrun.

Total
2
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

KimlikBasit: Dijital Kimlik Doğrulama Servisi

Next Article

Newsletter Crew: Eposta Bülteni Nasıl Hazırlanır, Büyütülür, Satılır?

Related Posts