Lunchclub: Uluslararası Bağlantılarınızı Ücretsiz Video Görüşmelerle Genişletin

Lunchclub, profesyonel bağlantılar kurmak için işimizi kolaylaştıran bir girişim. Üstelik LinkedIn gibi kuru kuru bağlantı kurmaktan çok daha öte, görüntülü sohbet imkanı sağladığı için oldukça faydalı bir ürün.

Kendinize Benzeyen Kişilerle Tanışın

En basit tabirle Lunchclub, birbirine benzeyen iki kişiyi birbiriyle tanıştırıyor. Herkes kendi profilini oluşturuyor ve sistem içinde kendinize benzeyen kişileri işaretleyerek kendi kendine öğrenen bir algoritmaya destek oluyorsunuz. Ayrıca hangi konularda konuşacağınızı ve niçin görüşmek istediğinizi de profilinize ekleyebiliyorsunuz.

Uygun kişi ve zaman bulunduğunda sistem otomatik olarak sizi bir başkasıyla eposta üzerinden tanıştırıyor ve Google Meet üzerinden bir görüntülü görüşme ayarlıyor.

Amerikalı Tecrübeli Yazarla 45 Dakika Konuştum

Ben ilk görüşmemi dün yaptım. Amerikalı bir yazar olan Christopher Doscher ile 45 dakika kadar konuştuk. Hayattan, işlerden, koronadan ve jiu jitsu’dan bahis açıldı ve LinkedIn bağlantılarıma gerçekten tanıştığım birini eklemiş oldum. Kendi projelerimden de bahsettim. ABD trafiğimi arttırdım. 🙂

Hem Yeni Şeyler Öğrenin, Hem Yabancı Dil Pratiği Yapın

İki taraf da onay verirse 45 dakikalık bir görüntülü görüşme gerçekleşiyor. Yeni bir insanın tanımanın kıymeti bir yana İngilizce pratik yapmak başlı başına Lunchclub‘a üye olmak için yeterli bir sebep. Özellikle yüzümüzü dolar kazanmak için yurtdışına döndüğümüz bu dönemde Lunchclub gibi faydalı bir ürün ile İngilizce pratiği yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Bu konuda Çağrı Menteş ile yaptığımız webinardan güzel notlar çıkardığımızı da hatırlatmak isterim; Girişimciler İçin İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

Üye Olun, Arkadaşlarınızı Davet Edin,

Bu arada sistem daha fazla ve özel görüşmeler yapabilmek için puan toplamanızı şart koşuyor. Puan kazanmak içinse arkadaşlarınızı davet etmeniz, görüşme yapmanız vb. gerekiyor.  Ayrıca grup konuşmalarına katılma şansınız da var.

Lunchclub içinde bazı Türk arkadaşlar da gördüm ki yukarıda göreceğiniz üzere ben de App Samurai’nin kurucu ortağı Emre Fadıllıoğlu‘nun davetiyle katılmışım.

Kısacası fazla vakit kaybetmeden Lunchclub’a üye olup arkadaşlarınızı davet etmenizi öneririm. Kaçırdıysanız Girişimciler İçin Networking 101 yazıma da göz atabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Unicorn Nest, yatırım bulma konusunda girişimlere yardımcı olan veri odaklı bir girişim. Bir tavsiye motoru gibi…

Devamını oku

Outgrow: Girişimler ve Fenomenler İçin Etkileşimi Artıran Araçlar Outgrow, girişimlerin kodlama yapmadan…

Devamını oku

Türkçe Yazım Denetleyici / Yazım Kontrol TurkceYaz.com, özellikle yazarlar ama genel olarak herkes için Türkçe…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami