Günün Girişimleri 8: Delt AI, Premoney List, Pressful

Bir kez daha yeni (veya yeni gördüğüm) girişimleri kısa kısa tanıtmaya başlıyorum. Zira çok fazla yeni girişim çıkıyor ve günde 1 girişim tanıtmak yeterli olmuyor. Bu sayede sizlerin de girişim trendlerini daha iyi görmenizi sağlayabilirim.

Bu seri haftanın her günü devam edecek. O nedenle 9 Ocak ile yani 9 numarasıyla başladım. Diğer tüm yazıları da bu girişimlere ek olarak paylaşmaya çalışacağım.

Ek olarak girişim incelemelerine devam edeceğim, hatta belli bir alana odaklanan girişimler için karşılaştırma/liste yazıları yazmayı da düşünüyorum ama fırsat bulamıyorum. Patreon destekçileri arttıkça inşallah onu da başaracağım. 🙂

Hazırsanız bugünün 3 güzel girişimine geçelim.

Delt.ai: Yeni bir dijital banka kartı

Delt AI, Meksika’dan çıkan bir kurumsal banka kartı. Şirket sahiplerini ve serbest çalışanları hedefliyor ve finansal zekâ barındırdığını iddia ediyor. Delt AI ile kart işlemleri ve banka transferi yapabiliyorsunuz. Kartınızı nasıl kullandığınızı ve masraflarınızı da yönetim panelinde görüyorsunuz. Hesabınızı açtıktan sonra sizinle bir video görüşme yapılıyor ve kartınızı çevrimiçi ortamda aktifleştirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Daha önce tanıttığım Zenus Bank‘ı aklıma getirdi.

The Premoney List: Girişimciler yatırımcılarla buluşuyor

The Premoney List, erken aşama girişimcilerle yatırımcıları her hafta tanıştıran bir başka çevre edinme kulübü. Girişim tarafında katılmak için 500 bin dolardan az yatırım almış olmanız gerekiyor. ve tanıştırma seansları için en azından şimdilik ücret alınmıyor.

Bu girişim – ki arkasında özel bir sistem yok, daha önce paylaştığım GrowthClub, Indie Founders’ Club ve LunchClub çizgisinde ilerliyor. Sadece tanıştırdığı taraflar çok daha net. Biz evde kaldıkça bu modelin dikey alanlarda genişleyeceğini düşünüyorum. Premoney List’e yatırımcı veya girişimci olarak katılmasanız da e-posta bültenine abone olabilirsiniz. Bu buluşmalardan çıkarılacak notlar da epey faydalı olabilir.

PressFul: Video röportaj ile haber ajanslarına bülten servisi

Pressful, girişiminiz için gazetecilerle video röportaj yapmanızı sağlıyor ve bu röportaj için oluşturduğu basın bültenini haber ajanslarına gönderiyor. Girişimlerin halka ilişkiler (pr) faaliyetlerine katkı sağlayan Pressful, ABC, NBC, FOX, CBS, CW, USA Today, MarketWatch, Reuters, Yahoo Finance gibi 450’den fazla kanalda yayınlama garantisi veriyor. Bu iş için istenilen ücret ise 299 dolardan başlayıp 1199 dolara kadar çıkıyor.

Şahsen girişimlerin medya görünürlüğü ile ilgilenen ve bu tarz girişimleri bilen biri olarak PressFul’un cazip bir teklif sunduğunu söyleyebilirim ve bence biraz büyümeleri halinde başlangıç fiyatını yükseltebilirler.

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mayıs 2021
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Outgrow: Girişimler ve Fenomenler İçin Etkileşimi Artıran Araçlar Outgrow, girişimlerin kodlama yapmadan…

Devamını oku

AddEvent, etkinliklerinizi daha geniş kitlelere yaymak için geliştirilen bir davet ve tanıtım aracı.…

Devamını oku

San Francisco merkezli FounderPool, girişimcilerin hisse takası yaparak birbirlerine destek oldukları yeni nesil bir…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.

Close Bitnami banner
Bitnami