Easy Bloggers: Youtube’da Verimli Influencer Marketing

Easy Bloggers, Youtube üzerinde Influencer Marketing için bütçenizi verimli kullanmanızı sağlayacak bir araç. Tek yapmanız gereken çalışmak istediğiniz alandaki anahtar kelimeleri yazmak. Easy Bloggers size kimlerle çalışabileceğinizi öneriyor ve farklı kanallara göre daha uygun bir reklam çalışması yapıp yapamayacağınızı görüyorsunuz.

Detaylı arama kısmında Influencer’ları ücret, cinsiyet, yaş ve ülkeye göre filtrelemeniz mümkün ve bu aramayı da ücretsiz yapabiliyorsunuz. Karşınıza çıkan profillere tıkladığınızda ise size detaylı bir bilgi sayfası sunuluyor.

Influencer Röntgeni Çekilir

Aşağıda gördüğünüz gibi ilgili profilin abone sayısını, varsa diğer sosyal medya profillerini, son 1/7/14/30 gündeki paylaşım istatistiklerini görebiliyorsunuz. Görüntülenme sayısı, yorum sayısı, beğeni oranı, dönüşüm oranı gibi bilgileri de tek ekranda görebiliyorsunuz.

Aynı zamanda abone sayısını ve bütçe konusunda verebileceğiniz teklif önerisini, erişilen kitlenin demografik bilgilerini de görmeniz mümkün. Bu sayede Influencer Marketing bütçenizi en verimli şekilde ayarlayabilirsiniz. Profil detaylarında göremedim ama anasayfada çıkarılan profillerin tavsiye edilen CPC (tıklama başına maliyet) bilgisi de yer alıyor.

Ülkeler arasında maalesef Türkiye yer almıyor.

Youtube’da En Popüler Kanallar ve Videolar

Easy Bloggers, Insights sayfasında en ppüler Youtube kanallarını listeliyor. Ülkeye, kategoriye göre filtreleme yapabilir, izlenme veya abone sayısına göre kanalları sıralayabilirsiniz. Ayrıca en çok izlenen videoları da görmeniz mümkün.

Influencer Kampanyası Planlayın

Easy Bloggers’a üye olduğunuzda profilleri kampanya listenize ekleyip bir aşağıdaki gibi bir kampanya tablosu çıkarmanıza izin veriyor. Detaylı bir kampanya tablosunu şurada görebilirsiniz. Eğer ajans olarak Easy Bloggers’a katılmak isterseniz Agency sayfasındaki formu doldurup bekleme listesine girmeniz gerekiyor.

Son olarak bu alanda Türkiye’den çıkan Interceptd’in Influencer Marketing aracını da incelemenizi tavsiye ederim.(Bu yazı yazıldığında sadece Instagram profillerine odaklanıyordu)

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Nasıl Kullanılır? Klima, insanların karbon ayakizini hesaplamaları için geliştirilmiş bir mobil…

Devamını oku

Nedir? Nasıl Çalışıyor? Kolay Teşvik, devlet tarafından sunulan teşvikler ve destekler konusunda danışmanlık…

  • 150
Devamını oku

GirişimlerNet Webinar serisinde bu Efilli.com'un kurucu ortağı ve pazarlamadan sorumlu yöneticisi Şefik Yunus…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami