Lindyfeed: Topluluk ve Kürasyon Odaklı Modern Kütüphane

Lindyfeed, ilgilendiğiniz konularda içerik toplamanızı ve takip etmenizi sağlayan güzel bir kürasyon sitesi. Hem bilgi alışverişi için hem de dilediğiniz ürünleri tanıtmak için güzel bir kaynak.

Ürünleri, Ünlüleri, Konular & Koleksiyonlar

Lindyfeed, kullanıcılar tarafından oluşturulan kürasyonları takip edebileceğiniz modern bir kütüphane. Başlıca 4 ana bacaktan oluşuyor; Creators (üreticiler/yaratıcılar), Topics (konular), Resources (kaynaklar/içerikler), Collections (koleksiyonlar). Bu dijital kütüphaneyi üye olmadan keşfedebileceğiniz gibi, üye olduğunuzda daha fazla faydalanma imkânınız var.

Zengin İçerikler ve Koleksiyonlar

Lindyfeed’e üye olduktan sonra size takip etmeniz için bazı konu başlıkları, kişiler ve koleksiyonlar öneriliyor. Bir sonraki aşamada ise size eklemek istediğiniz içerikler soruluyor. Bu noktada ekleyeceğiniz içeriğin tipi ise oldukça çeşitli. Çünkü Lindyfeed’de kitaplardan websitelerine, podcastlerden tweetlere ve makalelere kadar çok çeşitli içerikleri ekleyebiliyorsunuz.

Kendi Profilini ve İçeriklerini Ekle

Gerçekten çok faydalı olabileceğine inandığım ve sizlerin de özellikle girişimlerini tanıtmak için güzel bir ortam olduğuna inandığım Lindyfeed, tasarımıyla da oldukça sade ve hızlı bir ortam sunuyor. Ben şimdilik girisimler.net’in sayfasını oluşturdum ama daha fazla içerik girerek farklı ürünlerimi ve içeriklerimi burada paylaşmayı düşünüyorum. İçerik girerken linke yansıyan Türkçe karakterlerin gözükmediğini ve sonradan düzeltilemediğini de paylaşmadan geçmeyeyim.

Koleksiyon / Kürasyon Oluştur & Diğerlerini Takip Et

İçerikleri keşfederken çok vakit geçirebileceğiniz Lindyfeed’de kendi koleksiyonlarınızı ister herkese açık şekilde isterseniz sadece kendinize özel şekilde oluşturabilirsiniz. Eğer şanslıysanız işinize yarayan farklı koleksiyonların daha önceden oluşturulmuştur. Mesela ben Startups for Startups diye herkese açık bir koleksiyon oluşturdum ve Girisimler.net’i de buraya ekledim.

Eğer kayıt olursanız benim profilimi ve koleksiyonlarımı lindyfeed.com/profile/FiratDemirel adresinden takip edebilirsiniz. 😉

 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Karaoke ile Yabancı Dil [Girişim Fikri]

Next Article

Cappuccino: Yenilikçi Mikro-Podcast Uygulaması

Related Posts