LinkedIn Events ile Lead Generation’a Giriş

Geçen gün katıldığım LinkedIn Events (Etkinlikler) odaklı ‘lead generation’ yani potansiyel müşterilere ulaşma webinarında daha önce kaçırdığım bir detayı öğrendim ve bir giriş olarak bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Direkt LinkedIn Events ile ‘lead generation’a başlamak mümkün. Üstelik etkinliği Linkedin Live (Canlı) kullanmadan da yapabilirsiniz. Zoom veya başka bir kanalda, hatta fiziki bir etkinlik için bile e-posta toplamanız mümkün. Elbette iş e-postalara ulaşmakla bitmiyor ama bu yazıda sadece bu kısmı anlatacağım.

1. Adım

Normalde LinkedIn Events ile etkinlik oluştururken kişisel hesap üzerinden ilerlediğinizde katılımcılara bir form sunulmuyor. Dolayısıyla e-posta adreslerini almanız mümkün olmuyor. Fakat etkinlik düzenleyicisini (Organizer) şirket olarak olarak değiştirdiğinizde ise iş değişiyor. Yani ilk yapmanız gereken kişisel profiliniz yerine yöneticisi olduğunuz bir şirket sayfasını seçmek.

2. Adım

Şirket seçimini yaptığınızda biraz aşağıda ‘Use a LinkedIn registration form’ diye bir seçenek açıldığını görüyorsunuz. Daha doğrusu bunu kaçırabilirsiniz çünkü biraz aşağıda çıkıyor. Form otomatik olarak üretildiği için sizden tek istenen gizlilik formunuzun bağlantısını eklemeniz. Diğer bölümler standart etkinlik detaylarını eklemekten ibaret.

3. Adım

Etkinliğinizi oluşturup katılımcıları kazandıktan sonra ‘Manage attendees’ bölümünden katılımcı bilgilerini indirmeniz mümkün. Bu e-posta adreslerini etkinlikten önce veya sonra pazarlama/bilgilendirme çalışmalarınız için kullanabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Bilmeniz gereken bazı detaylardan da bahsedelim;

– Kayıt formunu bir kez oluşturunca iptal edemez veya düzenlemeyezsiniz.

– iOS veya Android’de LinkedIn uygulamasının eski versiyonunu kullananlar bu formu doldurmadan kayıt olabiliyormuş. Dolayısıyla etkinlik sonunda indireceğiniz kullanıcı sayısı ile etkinliğe katılımcı sayısı arasında bir fark olabilir.

– Form oluşturduğunuzda kullanıcılar bilgilerini paylaşmadan etkinlik detaylarını görüntüleyemiyor.

Umarım bu bilgi LinkedIn üzerinden ‘lead generation’ yapmanız için faydalı olur. Yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim, umarım siz de faydalı bulduğunuz içerikleri çevrenizle paylaşırsınız.

BONUS: Katıldığım webinarın video kaydını ve sunumu Patreon destekçilerimle paylaştım. Siz de bu kayıtlara erişmek istiyorsanız e-postanızı paylaşarak bu yazıya bir yorum eklemeniz yeterli.

Total
3
Shares
5 comments
  1. Yeni mail sistemi çok güzel olmuş. Sade ve sizin için de eminim daha hızlıdır. Bence çok yerinde. Bu gönderi için de kendi adıma teşekkür ederim. Yine enfes bilgilendik sayenizde Fırat Beyciğim. Emeklerinize sağlık.

  2. Bugün şanslı günümdemiyim merak ediyorum Girişimler Net’in yakın bir takipçisi olarak çekilişe katılıyorum Hadi bakalım:)

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Araçlar ve Silahlar: Dijital Çağın Vaatleri ve Tehditleri (15 Kişiye Hediye Kitap)

Next Article

Günün Girişimleri 1: Alternatif, Switchboard, Deksy, Woolentor

Related Posts