Mailerlite: Kullanımı Kolay Eposta Pazarlama Aracı (30 Gün Ücretsiz)

RSS İle Otomatik Eposta Pazarlaması Nasıl Yapılır?

GirişimlerNet içeriklerini her gün e-posta bülteniyle gönderdiğim için bu soru benim için büyük önem taşıyor. Her güne özel e-posta yazmayı önemsiyor olsam da bir yandan da en basit haliyle bile ciddi vakit harcadığımı biliyorum.

Lafı uzatmadan sorunun yanıtına geleyim.

Benim bu konuda kullandığım en iyi çözüm Mailerlite oldu. Kolay bir şekilde RSS Campaign oluşturmak istediğinizde e-posta bülteninin içine farklı şekillerde istediğiniz sayıda RSS çıktısını ekleyebiliyorsunuz.

RSS Campaign Özellikleri

Aşağıda görebileceğiniz gibi RSS blokunun içine seçili görsel (wp eklentisiyle öne çıkarılan görsel), yazının tamamını veya özetini, yazar adını, ‘devamını oku’ linkini yerleştirebiliyorsunuz. Bu da gerçekten güzel bir akış sağlıyor.

Varlık İçinde Yokluk

Mailerlite’i 1 sene kullandım ve son dönemde bu özellikten çok güzel faydalanıyordum. Fakat Appsumo ve Secret üzerinden çok ucuza aldığım 4 farklı e-posta pazarlama aracı (Sendfox, Sendinblue, Sendgrid, Mailjet) beni biraz şaşırttı. Herbirinde en az en az 9 aylık Premium üyeliğim var ama ya RSS bağlama özelliği yok ya da RSS ile otomatik e-posta oluşturmak mümkün değil.

Bu noktada bülten oluştururken RSS eklemekten bahsetmediğimin altını çizmek isterim. Mailerlite ile RSS içerikli epostayı oluşturup otomasyona bırakıyorsunuz ve o sizin yerinize her gün veya istediğiniz günlerde e-postaları gönderiyor.

Özet içeriğinde cümlenin yarım kalmasını da Feedburner‘ın özet limitleme özelliğiyle çözmüştüm. Şu anda Sendgrid ile içerikleri elle ekliyorum ama bir yandan da parayı basıp üretkenliğimi artırmak istiyorum.

Haftalık veya aylık e-posta gönderecekler için diğer servisler de pekâla verim alabilir. Ama dediğim gibi benim derdim başka. Mailchimp’te Auto RSS Campaign özelliği var ama ücretleri ve son arayüzü aramızı açıyor. Üstelik Mailerlite’e önemli bir fiyat güncellemesinden önce abone olduğum için fiyat avantajım var.

İçimden bir ses diğer abonelikleri ‘çok ucuza sat ve parayı Mailerlite’e harca’ diyor. Varlık içinde yokluk yaşıyorum.  Konuyla ilgili yorum, talep ve tavsiyelerinizi beklerim. 🙂

Eğer Mailerlite’i 30 gün ücretsiz denemek isterseniz tıklayın. Gerçekten çok sade, araçlarıyla ve istatistikleriyle çok güzel bir ürün.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Hey: Basecamp Ekibinden Yepyeni Bir E-posta Deneyimi

Next Article

Yeni İş Fikri: Uzaktan Çalışma İçin Maliyet Hesaplayıcı

Related Posts