SideKick: Chromium Tabanlı Ücretli Bir Tarayıcı

Bugüne kadar internet tarayıcılarını hep bedavaya(!) kullandık ama bir grup girişimci SideKick ile bu gidişata bir dur demek istiyor. Chromium tabanlı tarayıcı Sidekick, hem ücretli olmasıyla (ücretsiz sürümü de var) hem de özellikleriyle popüler tarayıcılara kafa tutan bir Don Kişot.

 

Sekmelerin Bellek Kullanımını En Aza İndiriyor

Sidekick sekmelerin bellekte tuttuğu yeri azaltarak daha iyi performans vadeden bir tarayıcı. Hatta bu konuda yapay zekâ algoritmalarından faydalanıldığı söyleniyor. Reklam temelli bir iş modeli olmadığı için tüm reklamları ve takip çerezlerini engellemeyi vadediyor. Sekmelerin yerine de web uygulamalarını devreye sokuyor.

Aslında tarayıcı bazlı uygulamaları Google Chrome ile yıllar önce kullanmaya başlamıştık ancak çok tuttmadığından olsa gerek Ocak 2020’de tamamen kullanımdan kaldırıldılar.

Esnek Arama Seçenekleri, Çoklu Profiller

Sidekick‘teki tarayıcı tabanlı uygulamalar gelen bildirimleri gösterebiliyor ve uygulama içinde arama yapma imkânı var. Ayrıca tek arama satırı üzerinden tüm uygulamalar içinde arama yapma da yapabiliyorsunuz. Aynı uygulama üzerinde birden fazla profil açıp profiller arasında kolayca geçiş yapmak mümkün.

Ücretlendirme

Sidekick‘in aylık kullanım ücreti 8 dolardan başlayarak artıyor. Ücretli hesaplarda ekip kurup onlarla daha hızlı iletişim kurabiliyorsunuz. Aylık 10 dolar verdiğinizde neredeyse her şeyi sınırsız kullanabiliyorsunuz. Kurumsal seviyede kullanmak istediğinizde ise özel bir fiyat veriliyor ve çift faktörlü koruma, VPN, tarayıcı içi video aramalar vb. bir çok özellik devreye giriyor.

Sidekick’in Kurucusu Kim?

Product Hunt’ta kendini tanıtan Sidekick’in kurucusu Dmitry Pushkarev, Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü’nde Uygulamalı Matematik bölümünü okuduktan sonra Stanford Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans yapmış ve ardından teorik fizik alanında doktorasını almış. Bir dönem üniversitede araştırmacı olarak çalıştıktan sonra da girişimciliğe soyunmuş ve başarılı çıkışlara imza atmış. Daha sonra da 3 yıl Amazon’da ve Kleiner Perkins’te çalıştıktan sonra Rally Ventures partneri olmuş ve Sidekick’i kurmuş.

Özetle Sidekick yetenekli ve tecrübeli bir girişimcinin elinden çıkan bir ürün ama özellikle tarayıcı alanındaki oyunculara baktığımızda ÇOK büyük bir ateşin ortasına girdiğini de söylemeden geçemeyiz.

Sidekick’e bir şans vermek isterseniz şöyle buyrun.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

GirişimlerNet İndirimlerini Telegram'da Takip Edin

Next Article

Exploding Topics: Girişim Trendlerini Herkesten Önce Yakalayın

Related Posts