G-Suite: Google’ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim

Google’ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim

Name.com‘dan alan adı alırken G-Suite indirimi sunulduğunu görmüştüm ama bunun alan adına bağlı bir teklif olduğunu sanıyordum. Dün Evren Çağrı Yıldırım’ın paylaşımı üzerine incelediğimde alan adı almadan da G-Suite Basic üyeliğini (yaklaşık) %50 indirimle alabileceğimizi gördüm.

Products (Ürünler) sekmesinden, Email (Eposta) seçeneği altında G-Suite by Google‘ı görebilirsiniz.

G-Suite bildiğiniz gibi Google’ın kurumlara özel e-posta ve üretkenlik araçları aboneliği. Basic pakette G-Drive’da 30GB depolama alanı sizin oluyor ve yeni girişimlerde 1 kişi yeterli olduğunu düşünüyorum.

İndirim Basic Paket İçin Geçerli

Basic paketin ücreti yeni kullanıcılar için Google’da aylık 6 dolar yerine 4.8 dolar olarak belirlenmiş. Bu da yıllık 400 TL gibi bir tutar yapıyor.

Name.com fırsatı ise sepette 251.49₺ (36$). Yani yaklaşık %50 oranında bir indirim var ve gördüğüm kadarıyla alan adı (domain) almadan da bu fırsattan yararlanabiliyorsunuz. Alan adı alırken de bu fırsat karşınıza çıkacaktır. Ben Name.com ve Godaddy arasında gidip geldiğim için sürekli karşılaşıyorum.

Önemli Detaylar

Google, 14 günlük ücretsiz deneme süresi sunarken aylık ücretlendirme yapıyor. Name.com ise yıllık tutarı tek seferde alıyor. Eğer daha önce ücretsiz deneme süresinden faydalanıysanız maalesef bu imkândan faydalanamayacağınız yönünde bir bilgi var ama Enver Yıldırım bu konuyu nasıl çözdüğünü şöyle anlattı;

Name.com ile görüşmelerimiz sonucu sorunu çözdüler ve artık mevcut kullanıcılar da bu kampanyadan yararlanabiliyor.

Öncelikle http://name.com üye olup giriş yaptıktan sonra G Suite satın almanız gerekiyor. Ardından mevcut G suite hesabınıza giriş yaptıktan sonra http://admin.google.com/TransferToken bu link üzerinden Transfer Token almanız gerekiyor.

Bu sayfada http://name.com G Suite ID olarak C0409q0cl yazdıktan sonra Transfer Token alıp http://name.com ticket yolu alan adı bilginiz ile beraber iletmeniz gerekiyor. Böylece 251 TL 1 yıllık G Suite Basic aldım.

Yenileme dönemi geldiğinde de güncel fiyat üzerinden faturalandırılacağınızı sanırım tahmin etmişsinizdir.

Yandex’in kurumsal eposta tarafında ücretsiz hizmet sunduğunu, Name.com’un kendi kurumsal eposta hizmetinin ise aylık 1,67$ olduğunu eklemeden geçmeyeyim.

Sizler de gördüğünüz/duyduğunuz indirim fırsatlarını benimle Twitter üzerinden, günlük e-postalarıma yanıt vererek veya iletişim sayfasından paylaşabilirsiniz.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

LinkedIn Premium Fiyatı & %60 İndirim Fırsatı LinkedIn Premium fiyatı biraz(!) pahalı. Özellikle Türkiye…

Devamını oku

Zenus Bank International, ABD merkezli ama tüm dünyadan müşteri almayı hedefleyen bir dijital bankacılık…

Devamını oku

Sales Rocks, adından anlaşılacağı üzere satış başarınızı artırmaya odaklanan bir girişim.…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami