G-Suite: Google’ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim

Google’ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim

Name.com‘dan alan adı alırken G-Suite indirimi sunulduğunu görmüştüm ama bunun alan adına bağlı bir teklif olduğunu sanıyordum. Dün Evren Çağrı Yıldırım’ın paylaşımı üzerine incelediğimde alan adı almadan da G-Suite Basic üyeliğini (yaklaşık) %50 indirimle alabileceğimizi gördüm.

Products (Ürünler) sekmesinden, Email (Eposta) seçeneği altında G-Suite by Google‘ı görebilirsiniz.

G-Suite bildiğiniz gibi Google’ın kurumlara özel e-posta ve üretkenlik araçları aboneliği. Basic pakette G-Drive’da 30GB depolama alanı sizin oluyor ve yeni girişimlerde 1 kişi yeterli olduğunu düşünüyorum.

İndirim Basic Paket İçin Geçerli

Basic paketin ücreti yeni kullanıcılar için Google’da aylık 6 dolar yerine 4.8 dolar olarak belirlenmiş. Bu da yıllık 400 TL gibi bir tutar yapıyor.

Name.com fırsatı ise sepette 251.49₺ (36$). Yani yaklaşık %50 oranında bir indirim var ve gördüğüm kadarıyla alan adı (domain) almadan da bu fırsattan yararlanabiliyorsunuz. Alan adı alırken de bu fırsat karşınıza çıkacaktır. Ben Name.com ve Godaddy arasında gidip geldiğim için sürekli karşılaşıyorum.

Önemli Detaylar

Google, 14 günlük ücretsiz deneme süresi sunarken aylık ücretlendirme yapıyor. Name.com ise yıllık tutarı tek seferde alıyor. Eğer daha önce ücretsiz deneme süresinden faydalanıysanız maalesef bu imkândan faydalanamayacağınız yönünde bir bilgi var ama Enver Yıldırım bu konuyu nasıl çözdüğünü şöyle anlattı;

Name.com ile görüşmelerimiz sonucu sorunu çözdüler ve artık mevcut kullanıcılar da bu kampanyadan yararlanabiliyor.

Öncelikle http://name.com üye olup giriş yaptıktan sonra G Suite satın almanız gerekiyor. Ardından mevcut G suite hesabınıza giriş yaptıktan sonra http://admin.google.com/TransferToken bu link üzerinden Transfer Token almanız gerekiyor.

Bu sayfada http://name.com G Suite ID olarak C0409q0cl yazdıktan sonra Transfer Token alıp http://name.com ticket yolu alan adı bilginiz ile beraber iletmeniz gerekiyor. Böylece 251 TL 1 yıllık G Suite Basic aldım.

Yenileme dönemi geldiğinde de güncel fiyat üzerinden faturalandırılacağınızı sanırım tahmin etmişsinizdir.

Yandex’in kurumsal eposta tarafında ücretsiz hizmet sunduğunu, Name.com’un kendi kurumsal eposta hizmetinin ise aylık 1,67$ olduğunu eklemeden geçmeyeyim.

Sizler de gördüğünüz/duyduğunuz indirim fırsatlarını benimle Twitter üzerinden, günlük e-postalarıma yanıt vererek veya iletişim sayfasından paylaşabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Eğitimcinin Eğitimi: Başarılı Bir Eğitmen Olmak İsteyenlere 10 Tavsiye

Next Article

Geekbot: Hal Hatır Soran Akıllı Slack Botu

Related Posts