No-Code Nedir? Kod Yazmadan Neler Yapılabilir? [Video]

No-Code dünyası, yani kod yazmadan geliştirilen ürünler ve girişimler hızla artıyor. Bu konuda Türkçe içeriklerin artması için de çaba gösteriyorum. Daha önce Userspots’un kurucusu Mustafa Dalcı‘yı GirişimlerNet Webinar serisinde ağırlamış ve no-code üzerine güzel bir sunum dinlemiştik (seyret). 18 Kasım’da ise Userspots’un Youtube kanalına Yücel Faruk Şahan ile ben misafir oldum ve 1 saat boyucna no-code üzerine konuştuk.

‘Future is No-code’ başlıklı canlı yayınında konuştuğumuz soruların bir kısmını aşağıda listeliyorum. Umarım sizler de seyrettikten sonra bu konuda yeni adımlar atmaya başlarsınız.

Ayrıca Userspots ekibinin hazırladığı Kod Yazmadan Start-Up Kurun Eğitimi‘ne göz atmanızı tavsiye ederim. Bugün başlayacak ama hala katılma şansınız var. Ben de bugünkü ilk eğitim gününde deneyimlerimi paylaşacağım.

  • Nocode nedir? Ne ifade ediyor?
  • No-code alanında nasıl bir fırsat var?
  • Hustler nedir? Indie Hacker nedir? Wix Engineer olunur mu?
  • Bir haftasonunda mobil uygulama geliştirilir mi? (detay)
  • Nocode, girişimciliğin hangi aşamasında var?
  • Bu alanda aksiyonlar almak isteyenlere tavsiyeler?

1 Yorum

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

No-code ekosistemi hızla büyürken bu alandaki girişimler/ürünler üzerine yapılan analizler de artıyor. Khoa…

Devamını oku

Product Hunt'ın kurucusu Ryan Hoover’ın kod yazmadan (no-code) yapılan ürünlerin yükselişiyle ilgili…

Devamını oku

Son yıllarda birçok girişimin referans davetiyle üye kazandırarak çok iyi başlangıçlar yaptığına ve hızlı…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.