GirişimlerNet’ten Faydalanma Kılavuzu

Kategori sayfaları gibi aşağıda paylaştığım bölümler de sitede gyet anlaşılabilir şekilde duruyor ama ama bu yazıda sitenin temel bölümleri hakkında biraz daha detay vererek GirişimlerNet’in tam olarak hangi sorulara yanıt verecbileceğini anlatmak istedim.

  • Vitrin: Anasayfaya girince gördüğünüz kısım GirişimlerNet’in vitrini. Günün Girişimi’nde olduğu gibi haftaiçi her gün 1 yeni girişim ekleyeceğim. Günün girişimleri takipçilere her sabah saat 8:00’de e-posta olarak gidecek. Ayrıca anasayfada 15 girişime kadar önceki girişimler görülebilecek. Popüler Girişimler için de aynısı geçerli.
  • Zaman Tüneli: ‘Ekosistemin hafızası’ dediğim bölüm burası. Yani kim, ne zaman, ne yapmış bu bölümde görülebilecek. Dolayısıyla X girişimi ne zaman kuruldu, ne zaman kimden yatırım aldı gibi soruların yanıtını kolayca görebileceksiniz.
  • Görüntülenme Sayısı: Girişim kartlarının yanındaki göz işareti her içeriğin kaç kez görüntülendiğini gösteriyor. En çok görüntülenen sayfalar Popüler Girişimler arasına giriyor.
  • Beğeni (upvote) Butonu: Tıpkı ProductHunt’ta olduğu beğendiğiniz girişimlere oy (upvote) verebilirsiniz. Bu özellik hem geribildirim almanıza yarıyor hem de dilerseniz kategori içinde girişimleri Upvote sayısına göre sıralayabiliyorsunuz.
  • Siteye Git Bağlantısı: İçerik kartlarıdaki öne çıkan görselin hemen sağ alt köşesinde küçük bir kareden çıkan ok işareti var. O işaret, ilgili içeriğin kaynak istesine hızlıca gitmenizi sağlıyor. Sayfanın içine girmeden de kaynak siteye/girişime gidebilirsiniz.
  • Etiketler: Ana ve alt kategorilerin yanısıra detaylı etiketleme de yapmaya çalışıyorum. Bu detay da çok niş girişimleri bile lsite halinde bulmanızı sağlayacak. Örneğin; Trabzon merkezli girişimler, Patreon’da destek arayanlar vs..

Şimdilik bu kadar. Yeni güncellemeler gerektikçe eklemeye devam edeceğim. Bu bölümlerle ilgili fikirlerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.(Siz de hemen hikâyenizi gönderebilirsiniz.)

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Girişimler.Net'in Kategorileri

Next Article

NotificUp: Web Bildirim Gönderim Servisi

Related Posts