GirişimlerNet’ten Faydalanma Kılavuzu

Kategori sayfaları gibi aşağıda paylaştığım bölümler de sitede gyet anlaşılabilir şekilde duruyor ama ama bu yazıda sitenin temel bölümleri hakkında biraz daha detay vererek GirişimlerNet’in tam olarak hangi sorulara yanıt verecbileceğini anlatmak istedim.

  • Vitrin: Anasayfaya girince gördüğünüz kısım GirişimlerNet’in vitrini. Günün Girişimi’nde olduğu gibi haftaiçi her gün 1 yeni girişim ekleyeceğim. Günün girişimleri takipçilere her sabah saat 8:00’de e-posta olarak gidecek. Ayrıca anasayfada 15 girişime kadar önceki girişimler görülebilecek. Popüler Girişimler için de aynısı geçerli.
  • Zaman Tüneli: ‘Ekosistemin hafızası’ dediğim bölüm burası. Yani kim, ne zaman, ne yapmış bu bölümde görülebilecek. Dolayısıyla X girişimi ne zaman kuruldu, ne zaman kimden yatırım aldı gibi soruların yanıtını kolayca görebileceksiniz.
  • Görüntülenme Sayısı: Girişim kartlarının yanındaki göz işareti her içeriğin kaç kez görüntülendiğini gösteriyor. En çok görüntülenen sayfalar Popüler Girişimler arasına giriyor.
  • Beğeni (upvote) Butonu: Tıpkı ProductHunt’ta olduğu beğendiğiniz girişimlere oy (upvote) verebilirsiniz. Bu özellik hem geribildirim almanıza yarıyor hem de dilerseniz kategori içinde girişimleri Upvote sayısına göre sıralayabiliyorsunuz.
  • Siteye Git Bağlantısı: İçerik kartlarıdaki öne çıkan görselin hemen sağ alt köşesinde küçük bir kareden çıkan ok işareti var. O işaret, ilgili içeriğin kaynak istesine hızlıca gitmenizi sağlıyor. Sayfanın içine girmeden de kaynak siteye/girişime gidebilirsiniz.
  • Etiketler: Ana ve alt kategorilerin yanısıra detaylı etiketleme de yapmaya çalışıyorum. Bu detay da çok niş girişimleri bile lsite halinde bulmanızı sağlayacak. Örneğin; Trabzon merkezli girişimler, Patreon’da destek arayanlar vs..

Şimdilik bu kadar. Yeni güncellemeler gerektikçe eklemeye devam edeceğim. Bu bölümlerle ilgili fikirlerinizi paylaşmaktan lütfen çekinmeyin.(Siz de hemen hikâyenizi gönderebilirsiniz.)

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

AdXclusive'den Akan Acar, benim de beğenerek takip ettiğim Angel.co'nun kurucusu Naval Ravikant'ın…

Devamını oku

Uzaktan görüntülü toplantılar için 360 derece kameralı ürünler geliştiren Owl Labs, uzaktan çalışma…

Devamını oku

Türkiye'de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) dijitalleşme konusunda halen geriden geliyor ve bu durumu…

  • Genel
  • 1.3K
Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir. GirişimlerNet, Patreon destekçileri ve tanıttığını bazı girişimlerden gelir ortaklığı yoluyla gelir elde etmektedir.