Polenio: Hedefe Dönük Araştırma Platformu

Polenio hedef kitle bazlı araştırma/anket platformu. Yani araştırma yapmak isteyen ama istediği hedef kitleye ulaşamayan kişi ve kurumlara yardımcı oluyor. Araştırmalara katılmak isteyen kullanıcıları da internet aracılığıyla buluyor ve cevapladıkları sorular karşılığında para/ödül kazandırıyor.

Polenio, araştırmalara katılacak kişilere mobil uygulama üzerinden ulaşıyor ve araştırma sahiplerinin sahadaki insanlarla anında iletişim kurabilmesine aracılık ediyor. Kendini mobil araştırma platformu olarak tanımlayan girişim, bu sayede markaların kolayca geri bildirim toplamasına da imkan tanıyor.

Fikirlerini/tercihlerini paylaşarak para/ödül kazanmak isteyen kişiler ise Polenio mobil uygulamasını indirerek ilk adımı atıyor. Polenio da uygun araştırma talepleri geldikçe doğru hedef kitleye uygun soruları yöneltiyor. Tüketici verileri, fotoğrafları ve videoları Polenio aracılığıyla toplanabiliyor.

Hesabında para/ödül biriktiren kullanıcılar hesabına havale talep edebiliyor. Ödemeler de talepte bulunulan haftayı takip eden haftanın Cuma gününde yapılıyor.

Ne Tür Araştırmalar Var?

Polenio saç bakımından spora, video yorumundan çikolataya kadar farklı alanlarda geniş çerçevede bilgi edinme çalışmaları yapabiliyor. Sorulacak sorular ise hem müşteriler hem de Polenio’nun desteğiyle hazırlanıyor. Hatta Polenio, araştırma müşterileri için bir soru bankası da geliştirmiş.

Araştırmaya katılacak kişileri kimlik doğrulama yoluyla teyit eden Polenio, çapraz soru algoritmaları ve aykırı kişi etiketleme sistemi kullanıyor. Araştırmalar tamamlandıktan sonra ise kantitatif verilerden ve görüntülerin analizinden çıkarılmış zengin bilgiler sunuluyor. Sonuçları, canlı kontrol panelinde görüntülenebildiği gibi hatta özelleştirilmiş raporlar da sipariş edilebiliyor.

Topluluğumuzun sağladığı gerçek zamanlı fotoğraflar ve videolar, sayesinde günlük ritüeller, tüketim alışkanlıkları ve tüketicilerin tutumları ile ilgili farklı bakış açıları edinebilir; yeni ürün geliştirme sürecinde pazarlama fırsatlarını keşfetme ve rekabetçi tehditleri belirleme yönünde benzersiz kavrayışlar sağlayabilirsiniz.

Doğru hedef kitleyle yapılacak araştırmaların herkes için önemli olduğuna şüphe yok. Polenio’nun da bu konuda faydalı olması mümkün ama ödül/para kazandırma denkleminin bir risk getirdiği malum. Bu konuda aşağıdaki gibi videoya denk geldim. Bu yazıyı yazdığım sırada Polenio’nun Android uygulaması en son Eylül 2018’de güncellenmişti.

Google tarafından geliştirilen benzer bir uygulamanın da Google Play’de yer aldığını eklemeden geçmeyeyim: Google Ödüllü Anketler.

Total
2
Shares
1 comment

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Chooch AI: Türk Girişimcilerin Yapay Zekâsı

Next Article

LoginPress: WordPress Giriş Yönetimi Eklentisi [İndirim]

Related Posts
%d blogcu bunu beğendi: