Prodeus: YouTube’u Kullanarak Eğitim Sertifikası Alın

Kendimizi Youtube’un serin sularına bıraktığımızda nereden çıkacağımız hiç belli olmuyor ama Youtube’un harika bir eğitim kaynağı olduğu da yadsınamaz. Prodeus da bu durumdan hareketle Youtube’da izlediğimiz eğitim içeriklerine odaklanıyor ve bizi motive ediyor.

YouTube’da Eğitim Almaya Başlayın

Kullanıcılarına ProDegree adını verdiği bir sertifika vadeden Prodeus‘u kullanmak için öncelikle bir Chrome eklentisi indirmeniz gerekiyor. Ardından istediğiniz kanalları/sınıfları eklentiye ekliyorsunuz ve normal şekilde Youtube seyrine devam ediyorsunuz.

Puanlama ve Süre Sayacı

Siz faydalı içerikleri tükettikçe Prodeus da sizi takip edip, puanlama yapıyor ve belli bir seviyeye geldiğinizde ProDegree adlı dijital bir başarı sertifikası kazanıyorsunuz. Bilgisayar bilimleri, sanat, tasarım, iş yönetimi vb. konularda Prodeus size bir başarı kartı açıyor ve bu alanlarda izlediğiniz YouTube videolarını analiz ederek puanlama yapıyor.

YouTube Grandmaster

Prodeus‘u kullanmaya başlayınca Interested seviyesinden Grandmaster seviyesine uzanan bir ünvan yolculuğuna çıkıyorsunuz. Tıpkı TikTick‘in içindeki seviye ilerlemesi ve rozetler gibi.

Kendi Kanallarınızı Ekleyin

Eklentiyi kurduktan sonra bir hesap oluşturup ilgilendiğiniz konuları ve izlemeyi istediğiniz uzmanlık seviyesini seçiyorsunuz. Ardından Proteus size hazır bazı içerikler de göstererek ilerlemenizi teşvik ediyor. Hiç kanal eklemeseniz de öneriler bulabilirsiniz ama kendi tanımlamalarınızın daha isabetli olacağını söyleyebiliriz.

ProDegree sertifikasının elbette şimdilik resmi bir karşılığı yok. LinkedIn profilinize ekleyebilirsiniz ama DMI eğitimleri kadar itibarlı olmadığını da söyleyebiliriz. Ancak bu tarz denemelerin faydalı çalışmalar olduğunun da altını çizmek gerek. En azından eğitim içerikleri tüketme süremizi artırarak hayatı daha verimli yaşamamızı sağlayabilir. Ben kullanmaya başladım. Size de tavsiye ederim. 😉

BONUS: Youtube’da önerilen video cümbüşünden kurtulmak için de aşağıdaki eklentiyi tavsiye etmiştim. Göremeyenler için tekrar paylaşmış olayım.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Plan to Eat, evde yemek yapmak isteyen fakat her gün ne yemek yapacağını düşünenler için biçilmiş bir kaftan.…

Devamını oku

Sizlere geçen hafta referans sistemi (referans pazarlaması) ve viral kampanyalar oluşturma hakkında giriş yazımı…

Devamını oku

Tüm İş Araçlarının Yerini Alan Verimlilik Platformu Her iş için sadece Trello kullanmayı düşündükten…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami