Proffer

Nedir?

Limited veya Anonim Şirket sahipleri veya çalışanları için fiyat teklifi hazırlamayı kolaylaştıran bir iOS uygulaması.

Proffer sayesinde vereceğiniz fiyat teklifinde net kârınız gibi önemli ayrıntıları görebilir, profesyonel bir tasarımla hazırlanmış proformanızı müşterinize e-posta ile gönderebilirsiniz. Proffer, WiFi bağlantısı olmadan da çalışarak iş hayatınızda teklif hesaplama kolaylığı getirir. İngilizce ve Türkçe arayüz dil desteği vardır.

Şurada kullanım videosunu görebileceğiniz Proffer, şu anda 19,99 TL’ye satın alınabiliyor.

Proffer’ın Hikâyesi:

28 Şubat 2019: AppStore’da satışa başladı.

2 Mart 2019: AppStore Finans kategorisinde 1. sıraya kadar yükseldi.

2 Mart 2020: ProductHunt’ta tanıtıldı.

 

Total
0
Shares
3 comments
  1. Hızlı ve yoğun bir müşteri ağınız varsa gerçekten çok işe yaracak bir uygulama fikri gibi duruyor. Evrak hazırlamak, bunları kontrol etmek, çok fazla zaman kaybına sebep olabiliyor. Bazen müşteri karşınızda oluyor (Fuarda mesela) ve sizden hızlı bir aksiyon bekleyebiliyor. Geçen gün uygulamayı görünce faydalı olabileceğini düşündüğüm birkaç özellik gelmişti ama yazmak için fırsat bulamamıştım. Naçizane fikirlerimi belirtmek isterim ve başarılar dilerim.

    Yurt dışı müşterilerine teklif gönderirken kullanılabilecek “teslim şekli (EXW, FOB, CFR, vs)”, “varış ülkesi/limanı” gibi alanların da olması geniş bir kitleye hitap etmesini sağlayacaktır. Not/Bilgi gibi bir alanın altta olması da iyi oluyor. Örneğin sattığınız ürün ile ilgili bir eğitim gerekiyorsa bu alanda belirtebiliyorsunuz ve ileride söz hakkınız oluyor. Müşteriye “Bak buraya yazdım bunun eğitimini istiyorsan; yol, konaklama ve vize masraflarını karşılaman gerekiyor” diyebiliyorsun. “Teslim süresi/tarihi”, “Teslim yeri” gibi alanlar da düşünülebilir.

    Ürün veya hizmet bilgileri için bir açıklama alanı yerine, ürün veya hizmet kalemlerinin ayrı ayrı detaylı olarak yazılabileceği bir liste yapısı daha açık ve net bir görünüm sağlayabilir. Ürün adı, özellikleri, birim(adet,litre vs.), birim fiyat, toplam gibi bir detaylı liste görünümü müşterinin neye para vereceğini detaylı olarak görmesi daha güvenilir bir görünüm sağlayacaktır.

    Tabii bir de müşterinin para göndereceği banka hesap bilgilerinin proforma üzerinde yazması gerekir. Ayarlar da bir kere kaydedilse ve proforma hazırlanırken hangi hesap bilgilerinin (EUR, USD, TL gibi) paylaşılacağı seçilse kullanışlı bir yapı olacaktır.

  2. Proffer 1.3 versiyon güncellemesinde, belirtilen isteklerin bazıları uygulanmıştır. İstenirse kullanıcıya ait web sitesinin QR kodu proforma faturada gösterilmektedir. Önümüzdeki haftalarda yeni geliştirmeler yayınlacaktır. İlginize tekrar teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Bekchy: Dünyaya Açılan Yerli Yazılım Güvenliği Girişimi

Next Article

Startup Buffer

Related Posts