Viral Loops: Referans Sistemiyle Viral Kampanyalar Oluşturan Girişim (Fırsat)

Viral Loops, sizlere farklı ürünlerle anlattığım referans sistemi alanındaki yeni girişimlerden biri. Girişiminizi veya eposta bülteninizi üye/ziyaretçi referansıyla büyütmenizi sağlayan bir yazılım hizmeti sunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere viral bir etki yaratmak isteyenleri hedefliyor.

Kodlama yapmadan, teknik biri olmadan da kolayca kullanabileceğiniz Viral Loops, pazarlama departmanlarından ajanslara veya tek başına çalışan girişimcilere kadar geniş bir kesim tarafından kullanılabilir. Tek yapmanız gereken hedefinizi belirlemek ve ilerlemek. Çekiliş, ödül ve yarışma kurgularını hazır taslaklar üzerinden seçip hızlıca sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Elbette MailChimp, ActiveCampaign, Slack, Zapier, HubSpot gibi bir çok e-posta pazarlama ve CRM aracıyla veri alışverişi yapıyor. Viral Loops, kendi altyapısıyla varış sayfası (landing page) yapmanıza izin verse de dilerseniz WordPress, Webflow, Shopify ve Facebook Messenger gibi platformlara da entegre edip kullanabiliyorsunuz. HTML ve Javascript kod parçalarını sitenizin istediğiniz yerine koyup kullanabiliyorsunuz. Bu eklentileri (widget) elbette kişiselleştirmek mümkün.

Sisteminizi kurduktan sonra tek yapmanız gereken ise ziyaretçilerinizi ilgili hedefe yönlendirip viral etkinin büyümesini izlemek.

Kickoflabs, UpViral, GrowthSurf, Sparkloop, Firewards gibi araçlara kısmen veya tamamen rakip olan Viral Loops, normalde aylık 34 dolardan başlayan fiyatlarla farklı paketler sunuyor. Ama AppSumo’nun Black Friday kampanyasında çok iyi bir ömürlük teklifi (lifetime deal) var.

Ücretler

Tekil paket 59 dolara 10 bin katılımcıya kadar viral kampanyalar yapmanızı sağlıyor. İkilik paket ise 118 dolara 25000 katılımcıya ulaşan kampanyalar yapmayı sağlıyor ve ek olarak Viral Loops marka adını kaldırabiliyorsunuz ve HubSpot entegrasyonu yapabiliyorsunuz. Ayrıca tekil paket Viral Loops’un günceldeki Growing Plan paketine bağlı büyürken ikilik paket Power Plan paketine eklenecek güncellemeleri alacak.

Değerlendirme:

Ben halihazırda GirişimlerNet e-posta abonelerini artırmak için Firewards’u kullanıyorum ama Viral Loops tarafında çok daha fazla özellik var, en azından şimdilik. Ücretlendirmenin katılımcı sayısına göre olması da güzel. Zira KickoffLabs ziyaretçi sayısına göre ücretlendirme yapıyordu.

AppSumo’da 60 gün iade şansı olduğu için almayı Viral Loops‘u alarak yatırım yapmayı düşünüyorum ama kampanyadan faydalanmak için 3 günümüz var. Cyber Monday’den sonra kampanya sona erecek ve tekrar gelme ihtimali bence düşük. Zira daha önce de AppSumo’da boy göstermiş ve eski kod alanlarınla ürünü deneyenlerin bazı olumsuz yorumlar var. Messenger, müşteri hizmetleri ve paketlerin değişmesine dair negatif yorumları okumanızı öneririm. Yine de 80 yorumda 4,5 gibi bir puan iyi sayılır. AppSumo’da çıkan ürünlerin ben daha iyiye gittiğini gözlemliyorum ama yine de denemeden almayın derim ve sonradan pişman olursanız iade hakkınızı kullanın. Hatta AppSumo kodlarının satıldığı bazı gruplar olduğunu ve orada daha yüksek fiyatla satabileceğinizi de söyleyeyim. 🙂

150$ ve üzeri AppSumo harcamalarınızda BF2020 koduyla %10 indirim kazanacağınızı da eklemeden geçmeyeyim.

Total
0
Shares
1 comment

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Launch House: 15 Yetenekli Girişimci Havuzlu Bir Evde Toplanırsa Ne Olur?

Next Article

Blinkist'e Aylık 2,5 Dolara Abone Olmanın Yolu

Related Posts