Firewards: E-posta Abonelerini Arttıran Oyunlaştırmalı Referans Sistemi (İndirim)

Geçtiğimiz haftalarda referans sitemi ile üye/müşteri kazandırmaktan ve bu konudaki girişimlerden bahsetmeye başlamıştım. Bugün tanıtacağım ürün ise yeni yeni çoğalmaya başlayan e-posta içi referans sistemlerinden biri olan Firewards.

Firewards Nedir?

Firewards, e-posta pazarlama ürününüze entegre olan bir referans sistemi. Yani e-posta abonelerinizin size yeni abonelere getirerek çeşitli hediyeler kazanmasını sağlayan bir sistem. İçerisinde bireysel ve topluluk için oyunlaştırma mantığı var. Ben MakerPad’in kullandığını görmüştüm ve bugün itibarıyla GirişimlerNet için bizzat kullanmaya başladım. Üstelik sizin için de %15 indirim aldım.

Nasıl Çalışıyor?

Firewards‘u kullanmak için öncelikle e-posta pazarlama ürününüzün entegrasyon listesinde olması gerekiyor. Aksi takdirde kullanmanız en azından şimdilik mümkün değil. Çünkü ödül kazandırabilmek ve takip sistemini kurmak için kişiye özel linkler veriliyor. Neyse ki şu anda oldukça popüler ürünlerle entegrasyon yapılmış durumda. Convertkit, Mailchimp, Mailerlite, Sendgrid, Mailjet, AvtiveCampaign, Substack ve EmailOctopus şu anda kullanılabilen sistemler ama bunlarla sınırlı olmayacağı da kesin.

Ben Mailerlite kulllandığım için onunla entegre ettim. 30 gün ücretsiz Mailerlite kullanmak için şuraya tıklayabilir veya geçen hafta tanıttığım Email Marketing’e Başlamak İçin 6 Girişim Önerisi yazıma bakabilirsiniz.

Hediyeleri/Ödülleri Belirleyin

İkinci aşamada, davetçilerinize vereceğiniz hediyeleri belirleyebilirsiniz. Bu hediyeler, referans sistemini kuran kişi tarafından belirleniyor ve belli bir hiyerarşi içinde ödüllerin değeri artabiliyorsunuz. Yani 20 abone kazandırana ve 25 abone kazandırana farklı hediyeler verebiliyorsunuz.

Dijital ürün, indirim kodu, fiziksel ürün ve hatta nakit para ödülü bile vadedebilirsiniz. Dilerseniz her eşiği aşan kişiye değil, en çok üye kazandıranlar belli bir kaç kişiye de ödül verebilirsiniz.

Sayfaları Türkçeleştirin

Firewards’ün güzel taraflarından biri davet sayfasını Türkçeleştirebilmek. Aşağıda ve şu linkte göreceğiniz üzere davet sayfasındaki metinleri istediğiniz şekilde güncelleyebiliyorsunuz.

Yine referans sayfasındaki metinleri de istediğiniz gibi yazabiliyorsunuz ve bundan sonra yapmanız gereken davet ettiğiniz kişilerin katılım durumunu kontrol etmek ve hediyelere ne kadar yakın olduğunu izlemek. Bir abone ödül/hediye kazanmayı hakettiğinde hem kendisi hem de sistemi kuran kişi yani evsahibi e-posta yoluyla bilgilendiriliyor.

Referans Sistemini Epostanın İçine Ekleyin

Entegrasyonu ve hediyeleri ayarlayıp sayfaları özelleştirdikten sonra tek yapmanız gereken bu referans sistemini farklı değişkenler yoluyla göndereceğiniz e-postalara entegre etmek. Bu sayede hazırladığınız soldaki gibi bir metin, abonelerinize sağdaki gibi görünecek.

Size ait davet sayfasını da görmek isterseniz tıklayın.

Eposta Bültenleri (Newsletters) İçin Yeni & Faydalı Bir Trend

Dünya çapında ilgiyle kullanılan bu model, Morning Brew, Skimm, The Hustle gibi e-posta bültenlerinin büyümesini de sağlamakla meşhur. Mesela Morning Brew’in abone sayısını 18 ay içinde 100 binden 1,5 milyona nasıl çıkardığını şu yazıda okuyabilirsiniz.

Tam olarak muadili olmasa da dilerseniz Kickofflabs‘ın yerine de Firewards’ü kullanabilirsiniz. Hatırlarsanız Kickofflabs sayfa görüntülemesi üzerinden ücretlendirme yapıyordu. Buradaki ücretlendirme ona nazaran çok daha makul.

Şu anda farklı bağımsız ürünler olmakla birlikte, bir e-posta pazarlama ürünü olan Sendfox bu özelliği kendi içinde sunmaya başladı. Yakın gelecekte bu modelin daha da popülerleşeceğini ve ortamın kızışacağını söyleyebilirim.

Ücretlendirme:

Firewards, abone başına fiyatlandırma yapan bir girişim. En düşük pakette 200 aboneli bir epoosta grubu için ayda 9 dolar ödemeniz gerekiyor ve bu tutar e-posta abone sayısına göre artış gösteriyor. 1000 aboneye kadar 29$/ay, 3000 aboneye kadar da 39$/ay gibi kendi içinde, başarısına oranla makul fiyatlar var ama ben yine dolar/TL paritesini de sebep göstererek indirim istemekten çekinmedim ve istediğimi aldım. 🙂

İlk 14 gün ücretsiz deneyebilir, devam etmek isterseniz ödeme sayfasında eaWiLbJp indirim koduyla Firewards‘u %15 indirimli kullanmaya başlayabilirsiniz. 🙂

Yukarıda da bahsettiğim gibi ben ilk kampanyamı oluşturdum ve kısa süre için 25 eposta abonesi kazandıran kişilere Geleceği Görenler’i hediye edeceğim. Zamanla yeni hediyeler de eklemeyi düşünüyorum. Ne kadar eposta abonesi kazanacağımı zaman göstercek.

Eğer hal abone değilseniz sizi de beklerim: Girisimler.net/abone adresinden bize katılabilirsiniz ve 25 kişiyi eposta listeme kazandırdığınızda isminize imzaladığım Geleceği Görenler kitabıma ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Firewards için aşağıdaki tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

 

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Image4io: Tam Donanımlı Görsel Optimizasyonuyla Sitenizi Hızlandırın (Fırsat)

Next Article

Swipe Convert: Denenmiş 200+ Dönüşüm Optimizasyonu Taktiği (İndirim)

Related Posts