SendGB: Türkiye’den Dünyaya Dosya Transferi

Nedir?

SendGB, Türkiye’de geliştirilen ve 13 farklı dil desteği ile tüm dünyaya hizmet veren bir dosya transfer platformu. Tek seferde 5GB’a kadar ücretsiz dosya transfer hizmeti sağlıyor.

İstanbul merkezli girişim Türkiye’den yapılacak her dosya yükleme işlemi için sivil toplum örgütlerine 1 kuruş bağış yapıyor. 250 MB’a kadar olan dosyalarınızın 90 güne kadar saklanmasını seçebiliyorsunuz. 250 MB üstü dosyalar ise en fazla 7 gün saklanıyor.

Dilerseniz dosyanızı parola korumalı yapabiliyorsunuz. Ayrıca tüm alıcılar indirdikten sonra dosyanın imha edilmesini de tercih edebiliyorsunuz.

Kuruluş Bilgileri:

2015 yılında Uğur Çakır ve Okan İlhan tarafından kuruldu.

Yatırım / Teşvik:

Bugüne kadar yatırım almamış ve öz kaynaklarla yoluna devam ediyor.

İstatistikler:

Ocak 2020 itibariyle günlük 12 bin tekil ziyaretçiyi karşılıyor. Ziyaretçilerin yüzde 20’si Türkiye’den, yüzde 80’i ise yurtdışından.

Gelir Modeli:

Reklam. Anasayfadaki büyük görsele tıklandığında reklam sayfasına gidiyorsunuz. Maalesef her görselin bir reklam ifade ettiği belirtilmiyor.

Total
0
Shares
4 comments
  1. Wetransfer’e göre şöyle bir farkı var. Wetransfer ile aynı anda 3 kişiye paylaşım yapılıyor. Sendgb ile aynı anda 20 kişiye paylaşım yapılıyor.

  2. Wetransfer’den kesinlikle çok daha iyi.Üstelik üye olmadan 20 gb dosya gönderiliyor. Wetransfer her seferinde doğrulama veya üyelik istiyor. Uzun zamandır wetransfer kullandıktan sonra artık tercihim Sendgb.

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Wikipedia: Özgür ve Ücretsiz İnternet Ansiklopedisi

Next Article

Her Şey Tasarım: Kitlesel Fonlamayla Tasarım Kitabı

Related Posts