Some Carbon: Baca gazından alternatif yakıtlar geliştirmek

“Dünyayı değiştirmeye karbondioksitten başladık.” mottosu ile yola çıkan Some Carbon, fabrika bacalarından çıkan karbondioksitin doğaya ve insanlığa en yararlı hale getirilmesi için çalışıyor. 10 kişilik multi-disipliner ekibi ile dikkat çeken girişim, müşterilerine detaylı fabrika planlamaları sunuyor.

Öz fizibilite çalışmaları ve proje tasarımından fabrika kurulumuna kadar kapsamlı olan bu planlamalar ile birlikte salınan zararlı gazlar geri dönüştürülebiliyor. Metanol gibi alternatif yakıtlara yapılan dönüşümler haricinde girişim; sistem entegrasyonları, proje yönetimi, finansal ve risk projeksiyonu oluşturulması gibi birçok farklı alanda çalışmalar gerçekleştiriyor.

Some Carbon’un diğer gelir modelleri arasında anahtar teslim tesis ve ara partner koordinasyonu gibi seçenekler yer alırken zararlı gazların geri dönüştürülmesi ile fabrika sahipleri karbon vergilendirmesinden muaf olabiliyor. Karbondioksitin geri dönüştürülmesi vergi muafiyetinin haricinde fabrika sahipleri için yeni gelir kapıları da oluşturuyor.

B2B satış modeli ile çalışan girişim; firma bazlı emisyon durum kontrolü, kapasite talebi, alan entegrasyon değeri, vergi etkilenme gibi birçok veriyi satış sürecinde müşterilerine sunuyor. Bu noktada girişimin yurt dışında giderek daha popüler bir hale gelen karbondioksit dönüşümünün Türkiye’deki elçisi olması hedefleniyor.

Some Carbon hakkında daha fazla bilgi almak için: http://someco2.com/

Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

heybooster: E-ticaret verilerini yapay zeka ile birleştiren platform

Next Article

Trendbox: Perakende sektörü için kapsamlı veri analizleri

Related Posts