Girişimler.Net’in Kategorileri

İlk yazıda bahsettiğim ve anasayfada görebileceğiniz gibi GirişimlerNet’te sadece girişimler yok; yatırımcılar, ortak çalışma alanları, podcastler, webinarlar, kitaplar gibi girişimcilikle ilgili tüm kaynakları Girisimler.net’te kendine yer buluyor.

Şu anda 12 ana kategori ve 34 alt kategoride yayınlanmış 70 civarında farklı içerik var. Eksik bilgileri güncellemeye ve yeni içerikler/girişimler eklemeye devam ediyorum. (Siz de hemen hikâyenizi gönderebilirsiniz.)

Bu yazıda söz konusu kategorilerde neler olduğunu biraz daha detaylı açıklamak istedim;

 1. Araçlar: Bu kategoride girişimcilerin işine yarayacak küçüklü büyüklü araçlar/ürünler/girişimler olacak. Hem yerli hem de yabancı araçları kısa açıklamalarla ekleyeceğim.
 2. Batan Girişimler: Girişim mezarlığı fikri İngilizce’de çok uygulandı. Sizin de aklınıza gelmiştir. Bu bölüm işte o. Batan girişimlerin hikâyelerini bulup eklemeye çalışacağım.
 3. Beta Girişimler: Bu bölüm henüz son kullanıcıya açılmamış girişimlerin test kullanıcısı bulmasına yarayacak. Yani Betalist modelini uyguluyorum. Türkiye’de maalesef bu ihtiyacı gideren bir site yok-tu.
 4. Bilgi Kaynakları: Adı üstünde, kitaplardan webinar ve podcastlere, ücretli/ücretsiz eğitimlerden dergi ve mesajlaşma gruplarına kadar her türlü bilgi kaynağı.
 5. Dijital Ajanslar: Burada büyük markalara iş yapan ajanslardan ziyade daha çok girişimcilere hizmet veren küçük ajansları listelemek istiyorum.
 6. Hızlandırıcılar: Girişim hızlandırma programları ve kuluçka merkezleri bu kategoride olacak.
 7. Kişi Profilleri: Bu kategori serbest çalışanları, yazılım geliştiricileri, UI & UX tasarımcılarını gruplar halinde görmenizi sağlayacak. Herkes birbirini daha rahat bulsun diye bu grubu açtım.
 8. Küresel Girişimler: Bu kategoride Türkiye’den yurtdışına açılmış veya yurtdışında Türkler tarafından kurulan girişimleri listeleyecek. Giderek daha fazla girişimin yurtdışına açıldığını biliyoruz ve artık hepsini tek bir sayfada görebileceğiz.
 9. Paylaşımlı Ofisler: Girişimcilerin kullanabileceği paylaşımlı/ortak ofis alanları ve belki de çalışılabilecek kafeler.
 10. Yabancı Girişimler: Yurtdışında her gün belki yüzlerce yeni girişim pazara çıkıyor. Bunları da kısa kısa tanıtıp trendlerin nasıl değiştiğini birlikte keşfetmeye ve paylaşmaya çalışacağım.
 11. Yatırımcılar: Melek yatırımcılar, girişim sermayesi şirketleri, melek yatırım ağları vb.
 12. Yerli Girişimler: Kategori listesi alfabetik olduğu için son sıraya kaldı ama her şey aslında bu liste üzerine kurulu. Türkiye’den çıkan tüm girişimler burada yer alacak.

Girişte bahsettiğim gibi ana kategorilerden çok daha fazla alt kategori var. Eğer eksik bir kategori olduğunu düşünüyorsanız lütfen yorumlarda paylaşın. GirişimlerNet’te aradığınızı daha iyi bulabilmek için Özellikler yazısına da göz atın.

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Mart 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Aleksandr Volodarsky, 24 saat içinde şirketlere yazılımcı bulan Lemon.io’yu halka açık şekilde geliştirmeye…

Devamını oku

GirişimlerNet'in bugünlere gelmesinde Patreon destekçilerinin çok büyük payı var. Maddi ilişkinin ötesindeki…

Devamını oku

2020 yılı benim için hem zor, hem de kolay bir yıl oldu. Bu kolaylığı sağlayan en önemli etkenlerden biri…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami