Sosyal Medya İçerik Planlama Araçları

Bu yazıya veya e-bültene sponsor olmak için hemen bize yazın.

Sosyal medya siteleri artık kişisel paylaşımların yapıldığı ve yeni arkadaşların edinildiği yerler olmanın çok ötesinde.

Başlı başına bir gelir ve medya kanalı olan soyal ağlar, otomasyon araçlarıyla yıllardır iç içe büyüyor ve gelişiyor.

Aşağıdaki 6 araç hem kişisel hem ticari açıdan çok fayda görebileceğiniz, sosyal medya paylaşımlarınızı ve içerik/rakip analizlerinizi kolaylaştıran özelliklere sahip. Fiyatları da sundukları özelliklere ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösteriyor.

Araçları tanıtması bizden, ihtiyacınıza göre hangisini kullanacağınıza karar vermek sizden.


Radaar – (AppSumo Fırsatı)

⇻ Nedir? ⇻ Nasıl Çalışır?

Radaar, sosyal medya hesaplarınızı tek kanaldan yönetmenizi sağlayan ve önde gelen yerli bir girişimlerden biri.

Radaar, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve daha birçok platform üzerinde paylaşacağınız içerikleri tek noktadan yayınlamanızı sağlıyor. Farklı platformlardan gelen özel mesajları da tek noktadan görüp yanıtlayabiliyorsunuz.

Kelime izleme ve etkileşim analizi özellikleri de olan Radaar, sosyal medya yönetiminde tek yardımcınız olmak istiyor.

⇻ Fiyatlandırma?

14 gün deneme süresi olan Radaar’ı yıllık ödemeyle 8$/ay ücretle kullanmaya başlayabilir veya AppSumo’daki ömürlük fırsat ile 59$’a tek ödemeyle işi bitirebilirsiniz.


Sociality

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Sociality de Türkiye’den çıkıp dünyaya açılan yetenekli bir sosyal medya yönetim platformu. 2015 yılında Hasan Toprakkaya tarafından kurulan girişim, birkaç yıldır Londra merkezli bir girişim olarak hizmet veriyor ve özellikle Avrupa odaklı bir büyüme hedefliyor.

Sociality, farklı sosyal ağlara içerik dağıtımının yanında rakip analizi, anahtar kelime takibi ve raporlama işlerini de detaylı bir şekilde yapıyor. Ayrıca yönettiğiniz hesaplara bağlı tüm mesaj ve yorumları da Sociality üzerinde görebiliyorsunuz.

Akıllı iş akışları, sosyal medyadan müşteri destek hizmetleri, marka ve rakip izlemesi gibi özellikler sunan Sociality, sosyal medya pazarlamanıza yol gösterecek taslak dokümanlar ve e-kitaplar da sunuyor.

Sociality, sosyal medya araçlarını kıyasladığı bir mikro site de açmıştı: Social Media Tools Comprasion.

⇻ Fiyatlandırma?

Sociality, yıllık ödemede aylık 89$’dan başlayan bir fiyatlama sunuyor ve tüm müşterilerine 1e1 ürün tanıtımı yapıyor. 14 gün kredi kartı eklemeden test edebilirsiniz.

Sociality’nin AppSumo fırsatını ise maalesef kaçırdınız, yakalamak için şu sayfaya e-postanızı bırakabilirsiniz.


Buffer

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Buffer, bu alanın eski ve yakaladığı başarıyla adından söz ettiren girişimlerinden biri ve bilinen büyük sosyal ağlara odaklanıyor.

Şeffaf şirket ve değer odaklı bir kültürü benimseyen Buffer, önce etikeleşim için bir performans testi yapıyor, ardından iyi bir planlamayla sahaya çıkmanızı sağlıyor.

Gelen yanıtları hızlı yanıtlamanız için etiket ve kısayolları kullandıran Buffer, bazı yan araçlar da geliştirmeyi ihmal etmiyor. Izun zamandır kolayca sosyal medya için görsel hazırlamayı sağlayan Pablo adlı bir ürüne ek olarak çok sayıda bağlantıyı tek sayfa altında toplayan Start Page diye bir ürün daha geliştirdi.

⇻ Fiyatlandırma?

Buffer’ı temel özelliklerle ve sınırlı şekilde ücretsiz kullanabilirsiniz ama  sadece aylık 5$’a daha fazlasını elde etmeniz mümkün. Daha geniş ekipler aylık 10$, ajanslar ise aylık 100$ ödeyerek ihtiyaçlarını karşılayabilir.


Crowdfire

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

Crowdfire, sosyal medya için içerik dağıtımını sadeleştirmeyi vadediyor. İçerik üretim sıkıntısı yaşayanlar için içerik önerileri sunuyor ve farklı kanallardaki içerikleri otomatik olarak dağıtıma sokuyor.

Farklı sosyal ağlara özelleştirilmiş şekilde paylaşımlar gönderen Crowdfire’ın işleri kolaylaştırmak için geliştirdiği bir Chrome uzantısı da var.

⇻ Fiyatlandırma?

Crowdfire’ı 3 profil için ücretsiz kullanabilirsiniz. Sonrası içinse aylık 7,48$ fiyatlamayla karşılaşıyorsunuz. Ajanslara özel planın etiket 75,48$/ay.

Crowdfire’ın AppSumo’da yıllık üyelik kampanyası çıkmıştı ama o da artık aktif değil.


SocialBee

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

SocialBee, içerik planlama, dağıtım ve analiz safhalarının tamamına dokunan bir araç.

Canva, Unsplash ve GIPHY’yi SocialBee içinde kullanma gibi bir avantajı var ve entegrasyonlar bunlarla sınırlı değil. URL kısaltma araçlarıyla, Zapier, JotURL, Pocket, Buffer, Hootsuite ve daha fazla araçla SocialBee’yi konuşturabiliyorsunuz.

SocialBee’nin farklı bir tarafı da sosyal medya ve pazarlama özelinde hizmetler satması. İçerik üretiminden büyümeye kadar farklı ihtiyaçlar için uzman desteği satın alabiliyorsunuz.

⇻ Fiyatlandırma?

SocialBee, bireysel kullanım için aylık 15,8$’dan başlayan bir fiyat tablosu sunuyor. Ajanslar içinse ayrı bir fiyat tablosu var ve 25 sosyal profil için fiyatlar aylık 65,8$’dan başlıyor.

Her iki hesap türü için de kredi kartı kullanmadan 14 gün deneme hakkınız var. Diğer yandan SocialBee, AppSumo’ya 4 farklı kampanya ile çıktı ama şu anda hiçbiri aktif değil.


HootSuite

⇻ Nedir? Nasıl Çalışır?

HootSuite de bu dikeyin en eski ve donanımlı uygulamalarından biri ve sadece paylaşım ve temel analizler yapmanın ötesinde işinizi büyütmeniz için gerekli desteği sunuyor.

Sosyal medyayı bir satış kanalı olarak konumlandıran HootSuite, bu konuda gerekli bilgi ve araç desteğini sunuyor. Başarı hikâyelerini de websitesinde paylaşıyor. Birçok araçla entegrasyona sahip ki Shopify, WooCommerce, Magento, HubSpot’tan bahsetmeden geçmeyelim.

HootSuite, kendi platformu ve sosyal medya uzmanlığı için hazırladığı eğitim programlarını da 99$’dan başlayıp 499$’a uzanan fiyatlarla satıyor.

⇻ Fiyatlandırma?

175’ten fazla ülkede 18 milyondan fazla kullanıcısı olan HootSuite’ın ücretleri de çok ucuz değil; 49€/ay’dan başlayıp kullanıcı ve sosyal medya profil sayısına göre 179€/ay ve 669€/ay şeklinde devam ediyor. Çok öne çıkarmasa da ücretsiz ve sınırlı bir planı da var; 2 hesap ile 5 içerik zamanlaması yapabiliyorsunuz.Total
0
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Birbirinden Harika 6 Video Düzenleme Aracı

Next Article

Kulaklara Şifa Sesli Kitap Uygulamaları

Related Posts