Chirr App: Twitter’da Flood Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı (İndirim)

Twitter’a özel ‘Flood’ terimine Türkçe’de ne demek lazım bilmiyorum (tivit zinciri, bilgisel?) ama kısaca birbirine bağlı iletiler olarak tanımlayabiliriz. Bir dönem ünlü yatırımcı Marc Anderssen hunharca paylaştığı flood’larla öne çıkıyordu. Bugün ise hemen herkes ‘flood yapmak’tan keyif alıyor. Gelgelelim Twitter.com üzerinde veya mobil uygulamalarda flood yapmak pek de kolay sayılmaz ve Chirr App işte bu soruna harika bir çözüm sunuyor.

Flood Nasıl Yapılır?

Chirr App, tamamen flood yapmak için geliştirilen bir araç. Twitter hesabınızla giriş yaptıktan sonra paylaşmak istediğiniz yazıyı ilgili alana yapıştırıyorsunuz. Chirr App sizin için bu yazıyı parçalayıp birbirine bağlıyor. Yani flood / tweet zinciri haline dönüştürüyor.

Aşağıda bu yazının Chirr App’teki halini görmektesiniz.

Zengin Özellikler

2017 yılında kurulan Chirr App‘in sunduğu zengin özellikleri şöyle sıralayabilirim;

  • İstediğiniz uzunlukta (Twitter’ın izin verdiği kadar) tivit zinciri atmak
  • Fotoğraf yüklemek
  • Gelen yorumları (mentions) yanıtlamak
  • Taslaklar oluşturmak
  • Flood zamanlamak
  • Çeşitli istatistiklere erişmek
  • Tweetlerinizin başına veya sonuna hiç yorulmadan numara eklemek.
  • Uzun tivitleri ikiye bölmek

Sasha Koss tarafından geliştirilen Chirr App‘i bugüne kadar 13 binden fazla kişi kullanmış ve bu kullanıcılar Chirr App ile 38 binden fazla flood ve yaklaşık 500 bin tivit atmış. Elbette normalde harcayacakları sürenin de çok az bir kısmını harcamışlar.

Ücret & İndirim

Ücretli bir araç olan Chirr App, yukarıdaki özellikleri Plus ve Pro hesaplar altında sunuyor. Aşağıda göreceğiniz gibi temel özelliklere sahip Plus hesap tipi yıllık 30 dolar, daha fazla esneklik sağlayan Pro hesap tipi ise yıllık 144 dolar ama bu fiyatlar sizin için geçerli değil…

GirişimlerNet okurları için aldığım GNET20 indirim kodu ile %20 indirimden faydalanabilirsiniz. Yani Plus hesabını aylık 2 dolar, Pro hesabını da aylık 9,6 dolar seviyesine indirebilirsiniz.

Analitik Özelliği

Chirr App yakında Pro üyeler için detaylı bir analitik/ölçümleme sayfası da sunacak ki şu anda takipçi sayısının artışını görebiliyorsunuz. Dilerseniz Chirr App’i karanlık modda da kullanabiliyorsunuz. Böylece flood atmanın takipçi artışına katkısını daha rahat izleyebilirsiniz.

Chrome ve Firefox Eklentisi Var

Tarayıcı eklentilerini merak ediyorsanız Chrome ve Firefox eklentilerinin var olduğunu da paylaşayım. Bu eklentiler sayesinde herhangi bir sayfadaki içeriği hızlıca flood’a çevirebiliyorsunuz. Ama kaynak vermeyi unutmayın. 🙂

Zaman > Para

Eğer ayda birkaç uzun flood atıyorsanız dahi bence Chirr App ile hemen zaman kazanmaya başlamanızda fayda var. Ben bugüne kadar flood atmaya mesafeli yaklaşsam da bundan sonra Pro hesap kullanacağım için seri flood’lar attığımı görürseniz şaşırmayınız. Marc Anderssen’den neyimiz eksik. :))

Dilerseniz Chirr App’i Product Hunt sayfasında inceleyebilir, oy verebilirsiniz.

https://www.producthunt.com/posts/chirr-app-browser-extension

 

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Nisan 2021
P S Ç P C C P
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

San Francisco merkezli FounderPool, girişimcilerin hisse takası yaparak birbirlerine destek oldukları yeni nesil bir…

Devamını oku

Google'ın Kurumsal E-posta Servisinde %50 İndirim Name.com'dan alan adı alırken G-Suite indirimi sunulduğunu…

Devamını oku

Girişim odaklı indirim kulübü Secret'tan size daha önce iki kez bahsettmiştim. Dünkü tweetimden sonra gelen…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami