Welcome: Çevrimiçi Etkinliklerin Ritz Carlton’ı

Welcome, çevrimiçi video pazarına yeni katılan girişimlerden biri. Daha iyi video toplantı deneyimi yaşatmak isteyen Welcome, erken aşamada aldığı 12 milyon dolarlık yatırımla da dikkat çekici bir başlangıç yapıyor. Yatırımcılar arasında da Y Combinator, Kleiner Perkins, Kapor Capital, WIN (Webb Investment Network) gibi önemli isimler var.

Zoom‘dan veya Streamyard‘dan ne farkı var?

Welcome, kullanıcı deneyimine daha fazla merkeze alan bir girişim. Kapsamlı bir etkinliği daha faz masrafla daha kolay bir şekilde yönetebilmeyi vadediyor. Daha önce restoranlarla toptan gıda satıcılarını buluşturan 3 ortak pandemi nedeniyle artan çevrimiçi etkinlik pazarında kendilerine yer bulmak için işi değiştirmiş. CEO Roberto Ortiz, kariyerinin başında 9 yıldan fazla Lockheed Martin’de kullanıcı deneyimi üzerine çalışmış ama sonradan Google, Yahoo gibi teknoloji şirketlerine geçiş yapmış.

Görsel kaynak: Techcrunch

Welcome’ı hemen girip kullanamıyorsunuz ama paylaşılan bilgilere göre çevrimiçi etkinliğinizi yönetebileceğiniz bir etkinlik yönetim odası, katılımcıları ağırlayacağınız dinlenme odaları, konuşmacılar için bir yeşil perde, katılımcılar için etkileşim imkânları, markasız arayüz, kayıtlı videoları oynatabilme gibi işe yarar özelliklere sahip.

Sitesinde ücret bilgisi paylaşlmıyor ama Welcome daha çok kurumsal şirketlerle 5 haneli yıllık anlaşmalar yaparak büyümek istiyor. Zaten Roberto Ortiz‘in ‘Çevrim içi etkinliklerin Ritz-Carlton’ı’ tanımlaması da ücretler konusunda fikir veriyor. Ama ilerleyen dönemde daha kolay erişilebilir bir ürün olma hedefi de var.

Eğer Bill Gates’in öngörüleri tutarsa ve pandemi sonrasında da iş uçuşları %50 azalırsa uluslarası konferansların da çevrimiçi ortamda devam etme şansı var. Video görüşmeler konusunda daha önce paylaştığım LunchClub’ın hikâyesine de bakmanızı öneririm.

Sepet

GÜNÜN İÇERİKLERİNİ KEŞFET

Şubat 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Son Yorumlar

Bir cevap yazın

Benzer İçerikler

Nedir? Nasıl Çalışır? FocusMate, çalışma/odaklanma performansını görüntülü görüşmeyle artırmak…

Devamını oku

KimlikBasit, banka müşterisi olmak isteyenlerin dijital kanallar içinden bir çağrı merkezi temsilcisiyle…

Devamını oku

Nedir? İnternet tabanlı işletmeler için ödeme altyapısı sunan Stripe, şimdi de girişimci kredisi vermeye…

Devamını oku
About

GirişimlerNet, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Fırat Demirel tarafından kurulan ve topluluk desteği ile büyüyen bir içerik platformudur.

GirişimlerNet'in amacı ekosistemin kalıcı hafızası olmak ve bilgi transferini güçlendirmektir.

Close Bitnami banner
Bitnami