Arist: SMS Tabanlı Eğitim Platformu

DMI eğitimleri gibi görsel ve interaktif eğitimleri oldukça seviyoruz ama bir de işin erişilebililik tarafı var. Üç genç girişimci tarafından ABD’de kurulan Arist de bu noktaya parmak basıyor ve SMS gibi çok basit/ucuz bir iletişim kanalı üzerinden eğitimlerinizi oluşturmanızı ve satmanızı sağlıyor.

Neden Metin Tabanlı Eğitim?

Neden bunu yapıyor derseniz pandemi dönemindeki çevrimiçi eğitimlere erişme sorunu ve çevrimiçi eğitim hazırlama ve eğitim alma süreçlerindeki verimsizlik. Stanford Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi‘nin araştırmalarına göre SMS ile eğitim sunmak video/web/uygulama tabanlı eğitimlerden daha fazla erişilebilir, verimli ve kolay hazırlanabilir bir seçenek.

Arist tarafından paylaşılan bilgilere göre mesaj tabanlı eğitimlerde;

  • Eğitimleri tamamlama oranı %94
  • Zaman ve paradan 7 kat tasarruf imkânı (Arist’in ücretendirmesi de )
  • Erişilebilirlik %90

10-30 Günlük Mikro-Eğitimler

Tahmin edebileceğiniz gibi burada iş tamamen kısa bir metin ve 1-2 küçük resim/gif eklemekten ibaret. Arist içerikleri günlük olarak eğitim abonelerine gönderiyor ve sonuçları takip ediyor. Arist’te WhatsApp kanalını da kullanabiliyorsunuz ama SMS iletişimi tavsiye ediliyor. Günlük en fazla 1200 karakterlik bir eğitim içeriği hazırlamanız mümkün ve 10-30 günlük bir eğitim sunmanız öneriliyor.

Kelime başına 10 karakter ortalamasını alırsak, 30 günlük bir kursun 120×30=3600 kelimelik bir eğitim dokümanına eşit olduğunu söyleyebilirim. Elbette sorular, quizler de söz konusu.

Yatırım

Elbette bu iş tutmaz diyebilirsiniz. Ben de uzmanlık eğitimlerinde çok iyi olacağını düşünmüyorum ama Aris’in hemen batmayacağı kesin. Zira Arist şimdiden 1,9 milyon dolar yatırım almış bile

Ücretlendirme

Ücretsiz kullanmaya başlayabileceğiniz Arist’in ücret tarifesi aşağıdaki şekilde. (Güncel ücretlendirme ve detaylar için arist.co/pricing sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Bu yazıyı beğendin mi? Desteğinle daha fazlasını yapabiliriz.

Şu İçerikleri De Beğenebilirsin

YAZAR HAKKINDA: Fırat Demirel

Girisimler.net'in kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Teknoloji girişimlerine ve insan hikâyelerine odaklanan araştırmacı yazar. Bilim, tarih ve felsefe sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close Bitnami banner
Bitnami