BrandChamp: Shopify ve WooCommerce İçin Sadakat ve Affiliate Programı [Fırsat]

BrandChamp, e-ticaret dikeyinde marka elçileri, sadakat ve affiliate (gelir ortaklığı) programı oluşturmanızı sağlayan bir yazılım ürünü. Shopify, WooCommerce ve Amazon Seller Central hesabıyla entegre olan BrandChamp ile internet kullanıcıları nakit para ve çeşitli ödüller kazanırken, satıcılar da daha fazla satış yapma şansını yakalıyor.

Dakikalar içinde detaylı bir marka elçisi programının kapısını aralayan BrandChamp ile elçi kazanmak için öncelikle bir başvuru formu oluşturup sitenize ekliyorsunuz. Elbette programa dahil olması için onaylamanız gerekiyor.

İstediğiniz entegrasyonları ve neler sunmak sitediklerinizi tamamladıktan sonra da elçilere çeşitli görevler verip ve görevlerin yapılıp yapılmadığını takip ediyorsunuz. Elçiler satışlara aracılık ederek nakit ödül kazanabileceği gibi çeşitli görevleri yaparak puan da kazanabiliyor. Biriktirdiği puanları da yine bu sistem içinde harcayabiliyor.

Ödülleri kişiselleştirebileceğiniz gibi elçilere özel indirim kodları da belirleyebiliyorsunuz.

BrandChamp, nakit ödüllerin PayPal Mass Pay üzerinden ödeneceğini belirtiyor. (Bunun bir alternatifi var mı emin değilim.) Elçiler kendilerine özel panel üzerinden gerekli yönlendirmeleri görüp kendi kazancını takip edebiliyor.

Program yöneticisi yapılan eylemlere binaen aktif ve aktif olmayan elçileri görebiliyor. Dilerse programdan çıkarabiliyor. Burası önemli çünkü BrandChamp’in ücretlendirmesindeki metriklerden biri elçi sayısı.

Normalde elçi sayısı 500 elçi sayısına kadar ayda 195 dolar ödemeniz ve bu ödemeyi yıllık yapmanız isteniyor. Bu en düşük hesapta 5 çeşit aktivite ve 3 çeşit ödül belirleyebiliyorsunuz. Daha üst pakette de bu rakamlar artıyor.

Appsumo’da çıkan harika fırsat ise 79 dolara ömür boyu erişim fırsatı sunuluyor. Tek kod ile hesabınıza 2000 elçi ekleyip 10 tip aktivite ve 10 tip ödül tanımlanıyor. Üstelik 5 tane de yönetici ekleyebiliyorsunuz. Tasarımı özelleştirip otomatik bildirimlerle sisteminizi mevcut fiyattan çok daha avantajlı bir fiyata kurmuş oluyorsunuz.

Bir nevi e-ticaret siteleri için oyunlaştırma kurgusu oluşturan BrandChamp’in gerçekten çok özelliği var. Saymakla bitiremeyeceğim için sizi fırsat sayfasını ve özellikle siteyi incelemeye davet ediyorum.

Eğer bir eticaret sitem olsa ciddi şekilde düşüneceğim bir fırsat. Şu anda girisimler.net’te sadece kendi kitabımı satıyorum ama yine de dikkatimi çeken bir ürün oldu. Hatta bu kadar özellikle Patreon yerine WooCommerce üzerinden bir destekçi sistemi kursam mı diye de düşünmeden edemedim. 🙂

Son bir not olarak sistemin İngilizce olduğunu paylaşayım. Çeviri imkânına bakmadım ama eğer kitleniz İngilizce bilmeyenlerden oluşacaksa bir daha düşünün derim.

Sistemi daha iyi tanımak için aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?&v=uAKhUKp1klg

Total
2
Shares

Bir Yorum Yazın

Previous Article

Grain: Zoom Videolarını Kes, Deşifre Et, Not Al

Next Article

Günün Girişimleri 7: OnePager VC, Toogle Hire, Artifact Personal Podcasts

Related Posts